Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Ocak 2018, Salı

2015 İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı giriş belgesi

18 Mayıs 2015
2015 İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı giriş belgesi

2015 yılında gerçekleştirilecek olan “İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı” İSG için giriş belgeleri yayınlandı. İş Güvenliği uzmanlğı belgesi almak üzere sınava katılmak için başvuru yapan adaylar nerede sınava gireceklerini öğrenebilirler. İş Güvenliği ve İşyeri Hekimliği sınavı 2015 Mayıs dönemi 23 Mays tarihinde gerçekleşecektir. 23 Mayısta 2015-İSG sınavına girecek olan adayların internetten sınav giriş belgelerini print etmerleri ve sınav anında yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan 2015-İSG sınavına binlerce başvuru yapıldı. İş güvenliği Uzmanı olmak için gerekli belgelerin edinilmesi için bu sınavda başarılı olunması gerekmektedir. ynı şekilde hekimlerin de İş yeri Hekimi olarak görev yapabilmesi için ÖSYM’nin düzenlediği 2015-İSG sınavında belli bir puan almış olması gerekmektedir.2015 İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı giriş belgesiÖSYM bugün yayınladığı duyuruda adaylara giriş belgelerinin açıklandığını bildirdi. Sınava katılacak olan adaylara şimdiden başarılar diliyoruz. İşte ÖSYM’nin 2015-İSG ile ilgili duyurusu…

2015 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2015-İSG Mayıs Dönemi): Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi (18.05.2015)

İş Güvenliği Uzmanlığı sınava giriş belgeleri

DUYURU

(18 Mayıs 2015)

2015 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2015-İSG Mayıs Dönemi): Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi

23 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak 2015-İSG Mayıs Dönemi Sınavına başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adayların Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Sınav gününden önce adayların sınava girecekleri binayı, adres bilgisini teyit etmek, ulaşımını ve ulaşım süresini öğrenmek amacıyla gidip görmeleri yararlarına olacaktır. Adayların sınavdan en az 1 saat önce sınava girecekleri binanın kapısında hazır bulunmaları zorunludur.

Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi olarak kabul edilir. Üzerinde soğuk damga, sınav görevlilerinin adayı kolaylıkla tanımasını sağlayacak güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları (TC Kimlik numarası elle veya daktilo ile sonradan yazılmış veya ilave edilmiş olmamalıdır.) ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Sınav günü sınav görevlilerinin, fotoğrafından adayın kimliğini belirlemede güçlük çektiği takdirde, adayı sınava almayabileceği veya adayın sınavının geçersiz sayılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya güncel bir fotoğrafı bulunmayan adayların, kimlik belgesi nedeniyle sınavda bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Bir önceki yazımız olan ALES-2015 soruları ve cevapları başlıklı makalemizde ALES ilkbahar2015 soruları, ALES sınav soruları ve ALES sonuçları ne zaman açıklanacak hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.