Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

2015 DGS Sonuçları Açıklandı

4 Ağustos 2015
2015 DGS Sonuçları Açıklandı

 DGS Sonuçları Açıklandı

ÖSYM DGS sonuçlarını açıkladı.Sınava katılan adayların uzun zamandır beklediği DGS Sonuçları açıklandı. 2015-DGS sonuçları  26 Temmuz tarihinde yapılmıştı. Sınava katılan 400 bin aday o günden beri sonuçların açıklanmasını beklemeye başladı. Sınava sayısal ve sözel alanda katılan adaylar sonuçlara bugün erişim sağlayabildi. 2015 DGS ile 2 yıllık lisans öğrencilerinin 4 yıllık lisans bölümlerine geçişi sağlanabilecek. Sınavda başarılı olan adaylar lisans öğrencisi olma hakkına kavuşabilecek.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

26 Temmuz 2015 tarihinde yapılan 2015 Dikey Geçiş Sınavının (DGS) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları, 4 Ağustos 2015 tarihinde saat 17:00’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Bir önceki yazımız olan 2015-YLSY Sonuçları Açıklandı başlıklı makalemizde 2015-YLSY Aday Seçme Sonuçları, 2015-YLSY Aday Seçme Sonuçları Açıklandı ve 2015-YLSY Sonuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

2015 DGS Sonuçları Açıklandı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.