Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Ocak 2018, Salı

2015 ALES sonuçları açıklandı

22 Mayıs 2015
2015 ALES sonuçları açıklandı

10 Mayıs 2015 Pazar günü gerçekleştirilen ALES sınavı sonuçları bugün açıklandı. Sınava katılan adaylar merakla bekledikleri sonuçları nihayet öğrendiler. 2015-ALES sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM ALES sınav sonuçlarının değerlendirme işlemlerini 12 gün gibi kısa bir sürede tamamlayarak, adayların erişimine açtı.

ALES sonuçlarının kısa sürede açıklanması, adayları rahatlattı. 2015 ALES sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan da erişim sağlayabilirsiniz.

ÖSYM 2015 ALES ilkbahar dönemi sınavı sonuçları artık açıklandı. Adaylar bu yıl da sınav sorularının sadece yüzde 10’luk dilimine erişebildiler.ÖSYM 2015 ALES sonuçlarının açıklandığını duyuru ile adaylara duyurdu.

ALES sonuçları açıklandı / Tıkla öğren

DUYURU

(22 Mayıs 2015)

2015 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2015-ALES) İlkbahar Dönemi: Sınav Sonuçlarının Açıklanması

10 Mayıs 2015 tarihinde yapılan 2015-ALES İlkbahar Dönemi Sınavı’nın değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları 22 Mayıs 2015 tarihinde saat 16.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere ve sınav sorularının %10’undan oluşturulan Temel Soru Kitapçığı’na aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir.

Temel Soru Kitapçığı (%10)

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Bir önceki yazımız olan DGS başvuru kılavuzu ve bilgileri başlıklı makalemizde 2015 DGS başvuru kılavuzu, 2015 DGS ne zaman DGS başvuru bilgileri ve DGS nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

2015 ALES sonuçları açıklandı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.