Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

13 Haziran 2015 LYS- 4 Sosyal Bilimler Soru ve Cevap Anahtarı

15 Haziran 2015
13 Haziran 2015 LYS- 4 Sosyal Bilimler Soru ve Cevap Anahtarı

LYS- 4 Tarih, Coğrafya-2, Felsefe Grubu Testi Soru ve Cevap Anahtarı

Üniversiteye girişte zorunlu basamaklardan olan Lisans Yerleştirme Sınavlarının (LYS) bazı oturumları Cumartesi ve bazıları da Pazar olmak üzere tamamlandı. Milyonlarca aday bölümüyle ilgili olan LYS oturumuna katılarak, ter döktü. LYS’nin ilk oturumu Cumartesi Sosyal Bilimler (LYS-4) sınavı ile başladı. Sosyal Bilimler adı altında Tarih, Coğrafya, Felsefe sorularından oluşan testler yanıtlanmaya çalışıldı. Tek oturumda 135 dakika süren sınavda adaylar Tarih, Coğrafya-2 ve Felsefe Grubu ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Testi için yarıştı. 2015 LYS-4’te yer alan soruların değerlendirmesinde müfredat dışı sorunun olmadığı belirtildi. Bilgi ağırlıklı soruların yer aldığı Coğrafya soruları arasında beşeri ve ekonomik coğrafyanın ağırlıkta olduğu belirtildi. Felsefe grubunda ise yoruma dayalı Psikoloji soruları yer aldı. Din kültürü ve ahlak bilgisi sorularını yanıtlamak için, belli düzeyde din kültürü bilgisi gerektiği belirtildi. Kuran-ı Kerim’in itikadi yorumları ile ilgili soruları, adayları hayli zorladığı belirtildi.

2015-LYS kapsamında uygulanan Tarih, Coğrafya-2, Felsefe Grubu Sınavı 13 Haziran 2015 Cumartesi günü tamamlandı. ÖSYM’nin bu yıl da soruların sadece yüzde 20’lik kısmını yayınladığı görüldü. Açıklanan sorulara aşağıdaki linklerde ulaşabilirsiniz.

2015-LYS 4 Tarih, Coğrafya-2, Felsefe Grubu Testi Soru ve Cevap Anahtarları Yayınlandı

13 Haziran 2015-LYS 4 Tarih Testi ve Cevap Anahtarı, Coğrafya-2 Testi ve Cevap Anahtarı, Felsefe Grubu Testi ve Cevap Anahtarı ÖSYM Tarafından Yayınlandı.

2015-LYS 4 Tarih, Coğrafya-2, Felsefe Grubu % 20 Soru ve Cevapları erişime açıldı.

13 Haziran 2015-LYS 4 Tarih Testi ve Cevap Anahtarı, Coğrafya-2 Testi ve Cevap Anahtarı, Felsefe Grubu Testi ve Cevap Anahtarı ÖSYM Tarafından Yayınlandı. 2015-LYS 4 Tarih, Coğrafya-2, Felsefe Grubu % 20 Soru ve Cevapları. 2015-LYS 4 Temel Soru Kitapçıkları (%20)

ÖSYM, 2015-LYS 4 Tarih Testi ve Cevap Anahtarını, Coğrafya-2 Testi ve Cevap Anahtarını, Felsefe Grubu Testi ve Cevap Anahtarını erişime açtı.

ÖSYM’nin herkese açtığı yüzde20’lik soru ve cevaplara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Tarih Testi ve Cevap Anahtarı

Coğrafya-2 Testi ve Cevap Anahtarı

Felsefe Grubu Testi ve Cevap Anahtarı

Bir önceki yazımız olan LYS-1 Matematik sınavı soruları ve cevap anahtarı başlıklı makalemizde 2015 LYS Geometri soruları ve yanıtları, 2015 LYS matematik soruları ve 2015 LYS-1 matematik sınavı soruları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

13 Haziran 2015 LYS- 4 Sosyal Bilimler Soru ve Cevap Anahtarı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.