Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

İş Kazası Nedir ?

İş Kazası Nedir ?

Hangi Kazalar İş Kazasıdır ?

Merhaba değerli okurlarımız 5510 sayılı SGK kanununa göre iş kazası sayılan durumlar şunlardır. Öncelikle iş yeri ile ilgili olması gereklidir. Bunun dışında kanunda belirtilen yerlerde ve işyerinde meydana gelen yerlerin birinde meydana gelmesi gerekmektedir.

Üçüncü olarak ise iş kazası sayılan durumlar örnek vermek gerekirse bir işçinin işverenin sagladıgı servisle işe gidip gelirken geçirmiş oldugu bir kaza iş kazası olarak nitelendirilmektedir. İş kazasından sayılan durumlara örnegin yemek hanede aynı işyerinde çalışan iki işçinin kavga etmesi de örnek verilebilir. Bütün bu olguların bir araya gelmesi gerekmektedir.

Sigortalının iş yerinde bulundugu sırada hemen veya sonradan bedenen veya ruhsal olarak özre ugraması gerekmektedir. Bütün bu olguların bir araya gelmesi iş kazası olarak sayılmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Erkekler Neden Aldatır Sebepleri Nelerdir ? başlıklı makalemizde aldatma aldatılma, aldatma belirtileri ve aldatma hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

İş Kazası Nedir ? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.