Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Hünnap Meyvesi Nedir Faydaları Nelerdir ?

Hünnap Meyvesi Nedir Faydaları Nelerdir ?

Hünnap Meyvesi Nedir Faydaları Nelerdir ?

Merhaba değerli okurlarımız Çin’de uzun zamandır önemli bir bitkisel ilaç olarak bilinen hünnap meyvesi , yalnızca tat tomurcuklarını hoşnut etmekle kalmaz , bununla birlikte tabiattaki besin ögelerinin küçücük bir paket haline getirilmiş şekli gibidir . Hünnap meyvesinin sağlık yararları ile ilgili daha çok bilgi amaçlı okumaya devam edin .

Hünnap meyvesinin Çin kökenli olduğu düşünülmektedir ve Çin hurması da denilmektedir . Bu meyve çeşidine bağlı olarak kiraz veya erik boyutunda olabilmektedir . İnce , yenilebilir kabuk ile kaplı beyaz eti vardır . Çoğu kişi hala ham ve yeşil olduğu vakitlerde yemeyi tercih eder . Meyve olgunlaştığı zaman yeşil rengini bırakır ve bazen kızıl kahverengi noktalar taşıyan , kahverengi veya morumsu bir renk alır . Tamamiyle olgunlaşmış bir hünnap meyvesi kuru üzüme biraz aynı biçimde tamamiyle kırmızı ve buruşuk görünüm alır . Makalenin geri kalanında bu Asya meyvesinin sağlık faydalarını açıklayacağız .

Hünnap Meyvesinin Faydaları Nelerdir ?

-Hünnap meyvesini bu kadar sağlıklı yapan şey, belki de içerdiği C vitaminidir. C vitamini vücuttaki serbest radikal hasarını azaltmaya yardımcı olan ve bağışıklık sistemini güçlendiren güçlü bir antioksidandır.

-Hünnap meyvesi niasin (B3 vitamini) zenginliği sayesinde kan dolaşımını geliştirir.

-Önemli bir sağlık yararı da kan basıncı üzerindeki etkisidir. Meyve aynı zamanda potasyum içerdiğinden yüksek kan basıncını düşürmeye yardımcı olur. Meyvenin düşük sodyum içeriği az tuzlu diyet yapması gereken insanlar için sağlıklı bir seçimdir.

– İçindeki kalsiyum kemik gücünü artırmaya yardımcı olur ve magnezyum kas tonusunu arttırır.

-Geleneksel Çin tıbbında hünnap meyvesinin meme kanseri tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir.

-Geleneksel Çin ve Kore tıbbı uygulayıcıları bu meyvenin antibakteriyel, antifungal, anti-ülser ve anti-inflamatuar özellikleri olduğunu iddia etmektedir.

-Bazı klinik çalışmalar hünnap meyvesinin kronik kabızlık belirtilerini azaltabileceğini ve aynı zamanda ilk ay içinde bebekleri etkileyen sarılığın tedavisine yardımcı olabileceğini bildirdi.

-Bu meyve ayrıca kuru, kaşıntılı deri, yara ve ülser gibi yaygın cilt hastalıklarının tedavisinde de faydalıdır.

-Hünnap meyvesinin, stres veya anksiyeteyi azaltmaya yardımcı bazı özelliklere sahip olduğu düşünülmektedir.

5169_hun-Semptomları bu meyve ile tedavi edilebileceği düşünülen diğer durumlar ise;
*iştahsızlık
*ishal
*anemi
*yorgunluk
*histeri
*ateş
*astım
*iltihap
*göz hastalıkları

Kaynak: bilgiustam

Bir önceki yazımız olan İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur ? başlıklı makalemizde iş güvenliği, iş güvenliği uzmanı nasıl olunur ve İş Güvenliği Uzmanı Sertifika Öğrencisi Nasıl Olunur hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.