Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

İngilizce Mülakat Soruları

İngilizce Mülakat Soruları

İngilizce Mülakat Soruları Nelerdir?

İngilizce mülakat çoğu resmi ve özel kurum tarafından uygulanan bir mülakat şeklidir. Adaylar üzerinde heyecan, baskı ve tedirginliğe neden olan İngilizce mülakatlarda başarılı olmanın ilk koşulu heyecan ve tedirginliği azaltabilmekten geçiyor.

İngilizce Mülakatlarda Görüşmeyi Yapan Kişinin Adayda Dikkat Ettiği Noktalar

İş mülakatları başlı başına stresli bir süreçtir. Bunun üzerine mülakatta İngilizce mülakat kısmı olması ve ya mülakatın tamamen İngilizce dilinde geçmesi adayların daha çok stres yapmasına neden oluyor. İnsan kaynakları uzmanlarının bu konuda ilk baktığı noktalardan birinin, adayın stresini yenebilme yetisi olduğu belirtiliyor. Stressiz bir şekilde mülakat sürdüğü sürece adayın işi alabilme imkanı yükseliyor.

Bunun yanı sıra adaylarda bakılan diğer bir nokta da, adayın İngilizce konuşma esnasında kendine güveninin olup olmadığıdır. Uzmanlar, adayda tedirginlik sezdiği durumlarda bu kişinin hem İngilizce konuşabilme yetisinin hem de topluluk önünde konuşabilme yetisinin yetersiz olduğu kanısına varabiliyor. Uzmanların, İngilizce mülakat esnasında dikkat ettiği bir diğer nokta ise adayın anlaşabilir ve akıcı bir şekilde konuşup konuşamadığıdır. Akıcı ve anlaşılır bir şekilde konuşabilmenin ön koşulu da kelime kalabalığı yaratmadan sorulara cevap vermekten geçiyor. Çoğu aday karşısındaki kişiyi etkilemek adına kompleks cümleler kurmak isterken hatalar yapabiliyor. Bu da görüşmeyi yapan kişiden eksi puan alınmasına neden olabiliyor.

İngilizce Mülakata Nasıl Hazırlanmalıdır?

İngilizce mülakata hazırlanırken öncelikli olarak stresi yenmeye yönelik alıştırmalar yapılması gerekiyor. Adayların olası soru ve cevaplara hazırlıklı olması adaya mülakat esnasında başarı sağlayabiliyor. Bu nedenle adaylara soru ve cevapları ezberlemeden, genel bir kelime çalışması yapması öneriliyor.

İngilizce Mülakatta Gelebilecek Olası Sorular Nelerdir?

İngilizce mülakatlarda gelebilecek sorular genelde tüm mülakatlarda sorulabilecek kalıplaşmış sorulardan oluşuyor. Bu görüşmeyi yapan kişinin İngilizce düzeyine ve adaydan beklenen dil yetkinliğine bağlı olarak değişse de genel olarak Türkçe mülakatlarda da sıkça karşılaşılan ‘Kendinizi tanıtır mısınız?’, ‘En güçlü yanlarınız nelerdir?’, ‘5 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?’ tarzında sorulardan oluşuyor.

Adaylar İngilizce Mülakatta Sorulara Nasıl Cevap Vermelidir?

Adaylar sorulara cevap verirken dürüst olmaya özen göstermelidir. Bunun yanı sıra yapılacak soru cevap çalışmalarında olası cevapları ezberlemeden çalışmaya özen göstermelidir. Adaylar ayrıca etkileyici olabilmek için kompleks cümleler kurmaktan uzak durmalıdır. Bunların yanı sıra adayların iş görüşmesi yapılan sektörle alakalı terim ve kelimelere hakim olması da dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta olarak gösteriliyor.

Bir önceki yazımız olan Diyanet İşleri Mülakat Soruları 2017 başlıklı makalemizde diyanet duyurular mülakat 2017, diyanet duyurular son dakika ve diyanet mülakat soruları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

İngilizce Mülakat Soruları Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.