Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Diyanet İşleri Mülakat Soruları 2017

Diyanet İşleri Mülakat Soruları 2017

Diyanet Mülakat Soruları

Her yıl yüz binlerce aday Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde personel olabilmek adına çeşitli sınavlardan geçmekte ve girmiş olduğu sınavların neticesinde ulaştığı başarı oranına göre başarılı ya da başarısız sayılmakta. Din Kültürü, İlahiyat gibi bölümlerden mezun olan adayların çok ciddi oranlarda olması doğal olarak; birkaç aşamalı sınavlardan geçilmesini gerektiriyor. Adayların yazılı sınavın ardından alınmış oldukları mülakatlarda çeşitli sorular yöneltilerek faaliyet gösterecekleri alanla ilgili yeterliliği ölçülmekte. Her yıl yapılan mülakatlarda adaylara yöneltilen soruların genel anlamda birbiri etrafında döndüğü ve çok fazla değişim göstermediği adayların belirttikleri iddialardan. İnternet ortamları üzerinden birtakım sorular ve cevaplarını okuyarak öğrenmeye gayret gösteriniz.

Belli başlı soruları sizler için iletelim. İnternet üzerinde araştırdığınızda çok daha kapsamlı soru ve cevapları ile karşılaşacaksınız. Kuran okuma çeşitleri, Allah’ın zati ve subuti sıfatları, Peygamberlerin sıfatları, Melekler ve görevleri, istidrac nedir?, Sevinç yılı, Kerahet vaktinde namaz kılmak neden mekruhtur?, meddi lazım çeşitleri, miraç nedir ve daha yüzlercesi. Sınava girmeden önce internet ortamları üzerinde yer alan Diyanet mülakat soruları ve cevaplarını iyice öğrenmeniz mülakat esnasında algılarınızı açacaktır.

İmam Hatiplik Mülakat Soruları

Tahsil gördüğü ilim noktasında imam ya da müezzin olmak isteyen bireylere mülakatlarda yöneltilen birtakım sorular bulunmakta.  Bir ezan ve kuran okutacaklarını bilmelisiniz. Mülakat sınavına birden fazla müezzin girecekse farklı 2-3 vaktin ezanları okutularak soru çeşitlendirilir.  Tashih-i huruf ve ilahiyat gibi faktörler aranır.  Kavram, tecvid gibi hususların sorulabilmesi adına mülakat sınavına en az 10 müezzinin başvurması gerekir.  Birkaç soru da bu alana örnek verelim. Yine internetten daha kapsamlı sorular ve cevaplar bulabilirsiniz. Peygamber (S.A.V) Efendimizin müezzinleri kimlerdir ? Kuran okuma, ezber, birkaç ilmihal sorusu gibi sorularla karşılaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Eczacıbaşı Mülakat Soruları başlıklı makalemizde Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Holding Mülakat Soruları ve Eczacıbaşı mülakat hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.