Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Memur Alım İlanı 2015

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Memur Alım İlanı 2015

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Memur Alım İlanı 2015

Kamu görevlerine ilk defa atanacaklar için yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin EK 6’nci maddesine dayanılarak hazırlanan “Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumları Hukuk Müşavirliği ve Avukatlık Giriş Sınavı ve Atama Yönetmeliği” hükümlerine göre 657 Sayılı Kanuna tabi merkezi bütçe kapsamında giriş sınavı yapılmak suretiyle Avukatlık Hizmetleri Sınıfına dahil aşağıda adedi ve derecesi belirtilen Avukat alınacaktır.

 

I-GENEL ŞARTLAR:
a) 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
b) Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış KPSSP3 puan türünden en az altmış (60) asgari puanı almak.
c) Hukuk Fakültesi mezunu olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarından mezun olmak.
ç)Avukatlık kadrosu için başvuru tarihinin son günü itibariyle Avukatlık Ruhsatnamesine sahip olmak

II-BAŞVURU TARİHLERİ: İLK BAŞVURU TARİHİ :

13.07.2015 SON BAŞVURU TARİHİ : 27.07.2015

BAŞVURU ŞEKLİ :

Şahsen veya posta ile – Posta ile yapılan başvurularda belirtilen son başvuru tarihine kadar Rektörlüğümüze ulaşmış olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

III-BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE GİRİŞ SINAVINA ALMA:

Aranılan şartları taşıyan adaylar, ilanda belirtilen KPSSP3 puan türünden en yüksek puanı alan adaylardan başlanacak ve atama yapılacak kadro sayısının beş katı kadar bir sıralamaya tabi tutulacaktır. KPSSP3 puan türü itibariyle en son adayın aldığı puanla aynı puana sahip adayların da giriş sınavına çağırılmak üzere Üniversitemiz web sayfasında duyurulacaktır.

IV-GİRİŞ SINAVI:

Giriş Sınav Tarihi : 02.09.2015 Giriş Sınav Şekli : Yazılı ve Sözlü Yazılı Sınavda başarılı sayılabilmek için en az yetmiş (70) puan almak gerekir. Yazılı sınavda en az yetmiş (70) ve üstü puan alan adaylardan başarı sıralamasına göre boş kadronun dört katı aday sözlü sınavına çağırılacaktır. Sözlü sınavında başarılı sayılabilmek için en az yetmiş (70) puan almak şarttır. Yazılı ve sözlü sınav notları ortalaması alınacak başarı notu en yüksek olan atamaya hak kazanacaktır.

V-SINAV KONULARI:

a) Anayasa Hukuku
b) Medeni Hukuk
c) Borçlar Hukuku
ç) Ticaret Hukuku
d) Medeni Usul Hukuku
e) İcra ve İflas Hukuku
f) İdari Yargı Hukuku
g) Ceza Hukuku
ğ) Ceza Usul Hukuku
ı) İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku
i) 2547 Sayılı Kanun.

VI-BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER:

– Diploma veya Mezuniyet Belgesinin onaylı örneği ( eğitimini yurt dışında tamamlamış olanların denklik belgesi onaylı örneği), – Nüfus Kimlik Fotokopisi, – Üç adet vesikalık fotoğraf, – KPSS (B) sonuç belgesi, – Özgeçmiş, – Avukatlık kadrosu için Avukatlık Ruhsatnamesinin onaylı örneği, – Erkek adaylar için Askerlikle ilişiği olmadığına dair belge. Adres: Yüzüncü Yıl Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığı /VAN

Bir önceki yazımız olan Türkiye İş Bankası Memur Personel Eleman Alımı İş İlanları 2015 başlıklı makalemizde Banka İş İlanları 2015, Banka Memur Alımları 2015 ve Banka Sınavları 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.