Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

SHÇEK ve şehit ve gazi yakını atama sonuçları açıklandı

SHÇEK ve şehit ve gazi yakını atama sonuçları açıklandı

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) bugün yaklaşık 9 bin kadro için yerleştirme işlemlerini tamamladı. 8 bin 920 dezavantajlının kamuya yerleştirmeleri Başbakan Davutoğlu’nun da katılduğu bir törenle gerçekleştirildi. Şimdi atama sonuçlarının açıklanması bekleniyor. DPB, sonuçlarının saat 14:00’da açıklanacağını duyurdu. Beklenen saat geldi ve memur atama sonuçları adayların erişimine açıldı. Binlerce engelli, şehit ve gazi yakını ile devletin sosyal hizmet modellerinden yararlananların memuriyete yerleştirilmesine dair sonuçlar belli oldu.

SHÇEK ve şehit ve gazi yakını atama sonuçları

Sayın Başbakanımız Ahmet DAVUTOĞLU’nun katıldığı törenle EKPSS ve kurayla 4 bin 682’si engelli, 3 bin 163’ü sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençler ve bin 75’i şehit yakını, gazi, gazi yakını ve vazife malulleri olmak üzere toplam 8 bin 920 dezavantajlı vatandaş kamuya yerleştirildi.

Engelli vatandaşlarımızın, sosyal hizmet kanununa göre yetiştirilen gençlerimizin ve şehit ve gazilerimizin yakınlarının atama ve kura töreni yapıldı..

8.920 kişinin atamalarının yapılacağı program, 20 Mayıs 2015 Çarşamba Günü Saat 10.00’da ATO Congresium’da gerçekleştirildi..

Şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile vazife malulleri ve yakınlarına tanınan istihdam hakkı kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu belirlenerek Başkanlığımıza bildirilen personelin atama sonuçlarına BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu hükümleri uyarınca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sosyal hizmet modellerinden yararlanan atama sonuçlarına BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

4 BİN 682 EKPSS sonuçları ise kısa sürede erişime açılacak.

Bir önceki yazımız olan DPB memur atama sonuçları başlıklı makalemizde 8 bin 920 atama sonuçları, DPB ve DPB Atama sonuçları DPB engelli memur atama sonuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

SHÇEK ve şehit ve gazi yakını atama sonuçları açıklandı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.