Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Maliye Bakanlığı 75 Adet Memur Alıyor 2016

Maliye Bakanlığı 75 Adet Memur Alıyor 2016

Maliye Bakanlığı 75 Adet Memur Alıyor 2016

Maliye Bakanlığı 2016 yılına birkaç gün kala bünyesine toplam 75 kişilik bir alım yapacagını duyurdu. Alım yapılacak personellerin 50 adeti Defterdarlık Uzman Yardımcısı olarak, Geriye kalan 25 adet personel ise Uzman Yardımcısı olarak kadroya alınacak. Alımı yapılacak personeller 2 aşamalı bir sınava tabi tutulacak. Sınav Maliye Bakanlığı tarafından yapılacaktır. 75 kişilik kadro için dilerseniz şartlara gözatalım.

GENEL ŞARTLAR:

– 2016 Ocak ayı itibari ile Henüz 35 yaşını doldurmamış olan adaylar,

– 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesinde yer alan şartları taşıyan adaylar,

– En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,

– Başvurularını başvuru süresi içinde yapan adaylar,

– 2014 ve 2015 yıllarında düzenlenen Kamu Personeli Seçme SInavından en az 75 puan almış olan adaylar,

– Kamu Personeli Seçme Sınavından, KPSSP39, KPSSP40, KPSSP42, KPSSP56 ve KPSSP118 puan türlerinden birinden puan almış olan adaylar,

Maliye Bakanlığı 25 Uzman Yardımcısı Alımı

Maliye Bakanlığı 50 Defterdarlık Uzman Yardımcısı Alacak

Bir önceki yazımız olan Diyanet İşleri Başkanlığı 12 Adet Personel Alıyor 2016 başlıklı makalemizde diyanet işleri başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı 2016 ve Diyanet İşleri Başkanlığı Sınavları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

  1. halil aksoy dedi ki:

    Iyigunler memurum bilgi islem sekreter ulasm gorusme haberdar olursanz sevinirim halil aksoy

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.