Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Engelli Personel Alımı Yapan Kurumlar

Engelli Personel Alımı Yapan Kurumlar

Engelli Personel Alımı Yapan Kurumlar Hangileri?

Engelli olan kişilerinde topluma kazandırılması ve bir işte çalışabilmeleri için istihdamlar düzenlenmekte. Kişilerin herhangi bir devlet kurumunda memur olarak çalışmaları için bazı koşulları karşılamaları gerekiyor. KPSS sınavına girmelerinden ziyade, engelli durumuna göre değerlendirmeler göz önüne alınır. Engelli personel alımı yapan kurumlar devlet tarafından ihtiyaç duyulan ve personel alımı yapılan resmi kurumlardır. Bu kurumların çalışma saatleri çerçevesinde işe girebilir ve emekli olma yaşına kadar buralarda bulunma hakkına sahiptirler.

ÖMSS Nedir?

Özürlü Memur Seçme Sınavı olarak bilinen ve personel alımı için kullanılan bir yöntemdir. Kişilerin belli bir sınav aşamasından geçerek aldıkları puana göre personel açığı olan kurum ve kuruluşlara yerleştirilmesi ile başlar. Bu sınavdan alınan puana göre engelli personel alımı yapan kurumlar tavan ve taban puanı belirleyerek buna göre alımları sağlarlar. Engelli personel alım sayısı bu sınavdan sonra açıklanan puanlara göre değerlendirilir. Ve resmi kurumlarda personel açığı olan yerlere yerleştirilerek çalışma sürecine başlarlar.

Özürlü İstihdamı Yapan Kurum ve Kuruluşlar

Resmi kurumlarda personel açığını kapatmak ve herkesin çalışma hayatına yönlenmesi amaçlanarak bazı kuruluşlar vardır. Bu kuruluşlar devlet tarafından yürütülen yasal ve hukuki işlerin işleyişini sağlamakla görevlidir. Bu kurum ve kuruluşlara bakacak olursak; Özel Bütçeli İdareler, Özel Bütçeli Diğer İdareler, Genel Bütçe Kapsamındaki Kamu İdaresi, Düzenleyici ve Denetleyici Kurumlar, Sosyal Güvenlik Kurumu, İl Özel İdaresi, Belediyeler ve kurdukları birlikler gibi daha birçok alanda çalışmaları için istihdam yaratılmıştır.

Personel Alımı İçim Bakılan Kriterler

Engelli personel alımı yalan kurumlar ÖMSS’nin ardından bazı gerekli ve zorunlu olan belgeler vardır. Kişilerin eğitim düzeyleri ve mezun oldukları okullar, unvan ve statüleri, hizmet edecekleri sınıflar ve daha önce çalıştığı kurumlar, devlet kurumunda daha önce çalışılmış ise doküman ve belgeleri gerekmekte. İstihdamın ardından personel kadrosu açılığı olmadığında belli bir süre sonunda tekrardan ÖMSS yapılır. Açık olan kadrolar belirlenir ve tavan-taban puanı ortaya çıkarılır. Kriterler ve koşullar resmi personel alımları için koyulmuş zorunlu kurallardır. Kişilerin sicil ve diploma ortalamasına kadar her türlü durumu incelenir.

Bir önceki yazımız olan PTT Personel Alımı 2016 başlıklı makalemizde 2016 ptt persoenl alımı, ptt büro ve gişe görevlisi alımı 2016 ve ptt dağıtıcı alımları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Engelli Personel Alımı Yapan Kurumlar Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.