Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

DPB: 20 Mayıs’ta 8 bin 920 kadronun atamasını yapacak

DPB: 20 Mayıs’ta 8 bin 920 kadronun atamasını yapacak

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) bir süredir merakla beklenen atamaları gerçekleştireceği tarihi açıkladı. Toplamda 8 Bin 920 EKPSS, SHÇEK, Gazi ve Şehit Yakını atamasını 20 Mayıs’ta yapacak. Engelli memur alımı, Gazi ve Şehit yakını gibi ayrıcalıklı memur alımı ve Çocuk Esirgeme’de yetişen gençlerin atamalarını 20 Mayıs tarihinde gerçekleştirecek. Memur adayı bu gibi ayrıcalıklı gruptakilerin başvuru sonuçları 20 Mayıs tarihinde belli olacak.

DPB 8 Bin 920 EKPSS, SHÇEK, Gazi ve Şehit Yakını Atamasını 20 Mayıs’ta Yapacak

Devlet Personel Başkanlığı, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılacağı Engelli Vatandaşların, Sosyal Hizmet Kanununa Göre Yetiştirilen Gençlerin, Şehit ve Gazi yakınlarının atama ve kurasını 20 Mayıs 2015’te gerçekleştirecek.

5-24 Nisan 2015’te alınan engelli memur başvuruları, 13-24 Nisan 2015 tarihleri arasında alınan SHÇEK’te yetişen adayların başvurularını görkemli bir kura töreniyle gerçekleştirilecek.

Bu iki grup dışında şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile vazife malulleri ve yakınlarına tanınan istihdam hakkı kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hak sahibi olduğu belirlenerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilen personelin atanması da gerçekleşecek.

20 Mayıs 2015 tarihinde Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’nun da katılacağı kura töreninde

– 4 Bin 682 Engelli

– 3 Bin 163 Sosyal Hizmet Kanununa Göre Yetiştirilen Gençler İle

– Bin 75 Şehit Ve Gazi Yakını olmak üzere toplam 8.920 kişinin ataması gerçekleştirilecektir.

Atama sonuçları sayfamızda da yer alacaktır.

Bir önceki yazımız olan OSB Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınavına Katılmaya Hak Kazananlar başlıklı makalemizde Orman Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı, Orman Ve Su İşleri Bakanlığı Memur Alımı ve OSB Bilişim Personeli Sınavı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

DPB: 20 Mayıs’ta 8 bin 920 kadronun atamasını yapacak Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

  1. FIRAT dedi ki:

    şehit gazilere ayırdığı atama çok çok azdır onu bari 2-3 bin yapsaydılar gene bir sürü kişi atanamıyacak çok zor 🙁

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.