Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Devlet Personel Başkanlığı 25 Uzman Yardımcısı Alıyor 2016

Devlet Personel Başkanlığı 25 Uzman Yardımcısı Alıyor 2016

Devlet Personel Başkanlığı 25 Uzman Yardımcısı Alıyor 2016

Merhaba değerli okurlarımız. Devlet Personel Başkanlığı 25 adet memur alacağını duyurdu. Kamu kurumlarının personel ihtiyaçlarını karşılayan ve denetleyen kurum olan Devlet Personel Başkanlığı 25 adet personel alımı yapıyor. Alımı yapılacak personeller Uzman Yardımcısı olarak görevlendirilecek. Peki kimler Devlet Personel Başkanlığın’da Uzman Yardımcısı olabilir, Uzman yardımcısı olma şartları nelerdir, Dilerseniz detaylara geçelim..

Devlet Personel Başkanlığı 25 Memur alımı için Sınav ile Personel Uzman Yardımcısı alımı yapacağını ilan etti.

Devlet Personel Başkanlığında açık pozisyon olarak 25 kişilik kadro için 12 Mart 2016 Cumartesi günü yapılacak sınav ile birlikte Devlet Personel Uzman Yardımcısı alacak.

SINAVA KATILMA ŞARTLARI:
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 nci maddesinin 1 inci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,
b)Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,
c)Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1981 sonrası doğanlar),
ç)Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından; 05-06 Temmuz 2014 veya 04-05 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları sonucuna göre (KPSSP47 puan türünden) 80 ve daha yüksek puan almış olmak ve müracaat edenler arasından yapılacak puan sıralamasında ilk (300) aday içinde bulunmak, (300 üncü sıradaki adayla aynı puana sahip adaylar da giriş sınavına çağrılacaktır.)
d) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak,
e)Sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel hali bulunmamak,

İlanın Tam Metni İçin Tıklayınız

Bir önceki yazımız olan Maliye Bakanlığı 75 Adet Memur Alıyor 2016 başlıklı makalemizde 2016 Ocak Ayında Deftardarlık Uzman Yardımcısı Alımı Yapan Kurumlar, 50 personel ve Defterdarlık Uzman Yardımcısı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.