Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

8 bin 920 kadroya atama yapılıyor

8 bin 920 kadroya atama yapılıyor

Engelli memur adaylarının uzun süredir merak ettiği atamalar bugün gerçekleşiyor. EKPSS ve kurayla 4 bin 682’i engelli memur alımı yapılacak. Bunun yanında bugün memuriyeti garantileyen öncelikli başka gruplarda bulunuyor. Devletin sosyal hizmet kurumlarında yetişen kişilerin başvuruları da atama kapsamında. Ayrıca şehit yakını, gazi, gazi yakını ve vazife malulleri olmak üzere 9 bine yakın kadroya atamalar canlı yayında,Başbakan Davutoğlu‘nun katıldığı görkemli bir törenle gerçekleşiyor.

8 bin 920 kadroya atama yapılıyor

Başbakan Davutoğlu’nun katılımıyla yaklaşık 9 bin öncelikli memurun ataması canlı yayınlanan törenle gerçekleşiyor. EKPSS, sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençler ile şehit yakını, gazi, gazi yakını ve vazife malulleri dahil olmak üzere 8 bin 920 kişinin kamuya ataması bugün gerçekleşiyor.

Başbakan Davutoğlu EKPSS ve kurayla 4 bin 682’si engelli, 3 bin 163’ü sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençler ve bin 75’i şehit yakını, gazi, gazi yakını ve vazife malulleri olmak üzere toplam 8 bin 920 dezavantajlı vatandaş kamuya yerleştirilmesini törenine katıldı. Atama töreninde konuşan Başbakan, şehit ve gazi yakınlarımıza olan borcumuzu memur olmalarını sağlayarak ödeyeceğiz. Bu kapsamda son bir yıl içinde 11 bin 797 şehit ve gazi yakınını kamuda istihdam etmiş bulunuyoruz. Bugün engelli arkadaşlarımızın da atamalarını yapıyoruz.

Bir önceki yazımız olan DPB: 20 Mayıs’ta 8 bin 920 kadronun atamasını yapacak başlıklı makalemizde 8920 kişinin ataması, devlet personel başkanlığı atama ve dpb atama hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.