Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Yunus Polis Nasıl Olunur?

Yunus Polis Nasıl Olunur?

Yunus Polis Maaşları 2018

Günlük hayat içerisinde oldukça dikkat çeken yunus polisler, güvenlik güçleri içerisinde yer alan bir hareket birimi olarak biliniyor. Yunus polislerin aldıkları maaşlar yıldan yıla göre belirli bir oranda artış gösterebiliyor. Yunus polis maaşları 2018 yılı itibariyle 3250 TL olarak gözlemleniyor. Ancak bu maaş polisin çalıştığı bölgeye göre ve kıdemine göre değişebiliyor. Örneğin; Doğu illerinde görev yapan yunus polislerin maaşları belirli bir oranda daha fazla olabiliyor.

Yunus Polis Nedir, Ne İş Yapar?

Yunus polisler motorlara binerek şehirlerde güvenlik ve asayişi sağlayan polislerdir. Bir motorun üzerine binen iki yunus polis, şehir içinde tur atarak görev yapar. Arkada oturan polis artçı, önde oturan polis ise öncü olarak nitelendirilir. Arka tarafta oturan yunus poliste silah bulunurken önde oturan öncü yunusta silah bulunmaz. Yunusların giydiği kıyafetler de diğer polislerden farklı oluyor. Ağırlıklı siyah tonlarında olan yunus kıyafetlerinde kırmızı ve beyaz desenler vardır. Yunus polislerin en büyük özelliği ise çok hızlı hareket edebilmeleridir. Bunun için özel olarak yetiştirilen yunus polisler, motor sayesinde şehir içi trafiğinde her noktaya ulaşabilirler.

Yunus Polis Nasıl Olunur?

Yunus polis olabilmek için öncelikle polis olmanız gerekiyor. Direkt olarak yunus polis olabilmek gibi bir durum söz konusu değildir. Gerekli mülakat ve sınavları geçtikten sonra polisliğe başarıyla atanan kişiler, daha sonradan yunus polis olmak için başvurabiliyor. Elbette yunus polisliğe geçiş yapabilmek için ilgili polisin belirli şartları taşıması gerekiyor.

Yunus Polis Olma Şartları Nelerdir?

Gönüllü ve istekli bir şekilde yunus polis olmak için başvuru yapan adayların, 28 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Bayanlar için 1.70, erkekler içinse 1.75 boy sınırı vardır. Bu sınırın altında olan kişiler yunus polis olamıyor. Ayrıca başvuru yapan polisin atik ve çevik bir yapıda olması beklenir.

Yunus Polis Eğitimleri Nelerdir?

Yunus polis olmak isteyen kişiler belirli eğitimlerden geçer. Adaylara öncelikle belirli bir disiplin eğitimi verilir. Daha sonra arama, el koyma ve çevre güvenliği eğitimi verilir. Uyuşturucuyla mücadele eğitimi ile silahla mücadele ve etkili kullanabilme eğitiminin ardından adaylar yunus polisliğe geçiş yapabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Ambulans Şoförü Maaşı 2017 başlıklı makalemizde ambulans şöförlüğü sertifikası nasıl alınır, ambulans şöförü 2017 ve ambulans şöförü çalışma saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yunus Polis Nasıl Olunur? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.