Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Vinç Operatörü Maaşları Ne Kadar ?

25 Eylül 2015
Vinç Operatörü Maaşları Ne Kadar ?

Vinç Operatörü Maaşları Ne Kadar ?

Merhaba değerli okurlarımız Ülkemizde İnşaat sektörü son yıllarda hızlı bir büyüme gösterdi. Özelliklede konut sektörü. Gökdelen tarzı yüksek katlı konut projeleri enbaşta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin diğer büyük illerinde mantar benzeri çoğaldı. Bunun nedeni ise önceden yıllarca süren bu tür yapıların kısa sürede tamamlanması. Eski inşaat teknikleriyle bir ayda çıkılan katlar artık , 5-6 günde tamamlanabiliyor. Tabii inşaat sektörünün bu hıza ulaşmasının ardında ise kule vinçlerin olduğunu anımsatmakta fayda var.

Kule vinç operatörünün aylığı 2 bin 500 YTL’den başlıyor
İnşaat sektörünün en büyük sorunlarından birisi de kule vinçleri kullanabilecek operatör eksikliği. Helen bir kule vinç operatörünün aylığı 2 bin 500 YTL’den başlıyor. Tabii, bulabilene. 5 bin YTL’ye kadar çıkabilen kule vinç operatörü maaşlarından bile söz ediliyor.
Bu vaziyet yalnızca kule vinç için geçerli değil. Tüm inşaat ve iş makineleri sektöründe aynı sıkıntı görünüyor . Bu sıkıntıyı gören Türkiye İnşaat Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği(İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği(İSDER) düğmeye bastı . Her iki dernek ortak bir komite kurarak, hem teknik elman aynı zamanda operatör kursu vermeye başladılar. Bu iş için de 1 milyon YTL’lik bir bütçe oluşturuldu.
Kaynak:emlakkulisi.com/

Bir önceki yazımız olan Belediye Çalışanlarının Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde belediye çalışan maaşları, belediye çalışanları ne kadar maaş alıyor ve belediye personel maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

  1. Ali Rıza dedi ki:

    Slm, ben Avrupa da yaşıyorum, Kule Vinç de 10 yıllık tecrübem var …
    TÜRKİYE de çalışmak istemiyorum…
    İlgilen bana email adr ulaşsın daha detaylar için..
    Not: mobil vinç ve küle vinç sertifika larım mevcuttur yani yeni güncelledim, Burda 5 yılda yenilemek gerekir…

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.