Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Temmuzda Zamlı Maaşlar Ne Kadar Olacak?

4 Haziran 2015
Temmuzda  Zamlı Maaşlar Ne Kadar Olacak?

Çalışanların, emeklilerin, işsizlik maaşı alanların gözü kulağı enflasyon rakamları açıklandı. Enflasyon rakamlarına göre Temmuzda çalışana, emekliye verilecek zam miktarı da belli oldu. Milyonlarca kamu çalışanı, emeklisi, işsizlik maaşı alanlar zamlı maaşların ne kadar olacağını merak etmeye başladılar. TUİK tarafından dün açıklanan enflasyon rakamlarına göre maaşlara

yüzde 5,3 oranında zam yapılacak. Peki bu orana göre maaşlar kaç lira olacak?

Enflasyon oranına göre yeni maaşlar

Memur ve emeklilerin gözü kulağı enflasyon rakamlarının açıklanmasına kilitlenmişti. Merakla beklenen TUİK, dün, 2015 yılı için 5 aylık enflasyon oranlarını açıkladı. Buna göre yılın ilk beş ayındaki enflasyon yüzde 5,3 olarak açıklandı. Temmuz’da maaşlara yapılacak zam, Haziran ayı enflasyon rakamlarına göre değişecek. Haziran rakamları açıklanınca, tam olarak zam oranı netleşmiş olacak.

Temmuz ayından geçerli olmak üzere 5,3 zam oranına göre memur maaşlarının ne kadar olacağı tahmini olarak hesaplandı.

Temmuz Net Maaşı Nasıl Hesaplanır?

Milyonlarca memur, emekli, çalışan Temmuz ayında ne kadar maaş alacaklarını hesaplamaya çalışıyor. Ancak Haziran ayı için enflasyon rakamları açıklandığında net zam miktarı kesin olarak belli olacak. Memur maaşları unvan, derece, hizmet yılı, çalışma yeri, aile bilgilerin göre değişiklik gösterecek.

Öğretmenlerin alacakları maaş oranlarında ise ek dersi değişikliğe neden oluyor. Sağlık çalışanlarının döner sermayesi, Gümrük personelinin fazla çalışması, maaş miktarlarının değişmesinde etken oluyor.

Bir önceki yazımız olan Temmuz’da kime ne kadar zam verilecek? başlıklı makalemizde 65 yaş aylığı temmuz zammı, asgari ücret temmuz zammı ve emekli temmuz zammı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.