Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Temmuz’da kime ne kadar zam verilecek?

3 Haziran 2015
Temmuz’da kime ne kadar zam verilecek?

Çalışanlar da, emekliler de aylıklarına ne kadar zam yapılacağını merakla bekliyor. Herkes daha iyi şartlarda yaşamak ve geçinebilmek için maaşının zamlanmasını istiyor. Emeklilerin ve kamu çalışanlarının maaşlarına Temmuz ayında bekledikleri zam gelecek. Yılda iki kez Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere memur ve emeklilerin maaşlarına zam yapılıyor. Bu nedenle Temmuz ayına sayılı günler kala kamu çalışanları da, emekliler de maaş zamlarını merak etmeye başladılar. Acaba emekliler ne kadar zam aalacak, memurun maaşı ne kadar artacak, asgari ücretli kaç lira zam alacak, işsizlik maaşı ne kadar zamlanacak? Bütün bu soruların yanıtı için herkes Temmuz ayını bekliyor. Temmuz ayında 10.9 milyon emekli, 2.5 milyon memur ve 5 milyon asgari ücretli zamlı maaşlarını alacak.

Memurlar, emekliler, asgari ücretliler Temmuz’da ne kadar zam alacak?

Temmuz ayında kimin maaşı ne kadar artacak? Herkes bu sorunun cevabını merak ediyor. Milyonlarca memur, emekli, asgari ücretli ve işsizlik maaşı alanlar Temmuz ayındaki maaş zammını bekliyorlar. 20 milyona yakın çalışan ve emeklinin beklediği temmuz zammı ne kadar olacak, kim ne kadar zam alacak?

İşte hangi kesimden, kimler ne kadar zam alacak?

MEMURLAR: 2,5 milyon memur Temmuz ayına kilitlendi. Temmuzda toplu sözleşme çerçevesinde memur maaşlarına yüzde 3 zam yapılacak. Ayrıca Temmuz’da enflasyon farkı da maaşlara yansıyacak. Ocak ayında yüzde 3 zam alan memurlar, yılın ilk 6 ayındaki enflasyon yüzde 3’ü aşarsa, aşan kısım kadar enflasyon farkından da yararlanacak.

EMEKLİLER: Emekliler Temmuzda iyi bir zam bekliyor. Bağ-Kur ve SSK emeklileri, Temmuz ayında bu yılın ilk 6 aylık döneminde açıklanan enflasyon oranında zam alacaklar. Bu zam sonrası maaşı bin 100 liradandüşük olanlara, Temmuz’da bir de seyyanen zam verilecek. Bin lira ve altında maaşı olanlar 100 lira, bin 1 ile bin 99 lira arasında olanlar ise aylıkları bin 100 liraya tamamlanacak şekilde seyyanen artıştan yararlanacak. Eğer bu emeklilerden ticari faaliyette bulunanlar varsa, Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisi yüzde 15’ten 10’a indirilecek. Memur emeklilerine ise Temmuz’da yüzde 3 toplu sözleşme zammı ve enflasyon farkı verilecek.

ASGARİ ÜCRETLER: Asgari ücretle çalışanlar da Temmuz zammını bekliyor. Temmuzda asgari ücret net bin lira, brüt bin 273 lira olarak uygulanacak. Asgari ücretli net 51 lira zam alacak.

İŞSİZLİK MAAŞI: Temmuz ayında asgari ücretin artmasıyla birlikte yaklaşık 571 bin kişiye ödenen işsizlik maaşı da artacak. Temmuz ayında işsizlik maaşı, damga vergisi hariç en düşük 505 lira 53 kuruş, en yüksek ise bin 11 lira 7 kuruş olarak ödenecek.

65 yaş aylığı 55 lira artarak 200 lira olacak Temmuzda, engelli maaşları, evde bakım ücretleri, rapor paraları da zamlanacak.

Bir önceki yazımız olan Polis maaş ve ikramiyeleri 2015 başlıklı makalemizde 2015 polis maaşı, Başkomiser maaşı ve Emniyet Amiri maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.