Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

SSK ve Bağ-Kur zamlı emekli maaşları 2015

5 Haziran 2015
SSK ve Bağ-Kur zamlı emekli maaşları 2015

Emekli maaşları da Temmuz ayında enflasyon oranında artacak. Emekliler maaşlarına ne kadar zam geleceğini merakla bekliyorlar. Temmuz ayında, SSK ve Bağ-Kur emeklileri de zamlı maaş alacaklar. Peki bugünlerde merakla beklenen zamlı SSK ve Bağ-Kur emekli maaşları ne kadar olacak, emeklilerin maaşlarına kaç lira zam gelecek? Emeklilerin zam oranını belirleyen enflasyon rakamları açıklandı. Açıklanan rakamlar emeklilerin de maaşlarına yansıyacak.

SSK ve Bağ-Kur emeklisinin % 5,30 TÜFE ve seyyanen zam miktarına göre aylık miktarları netleşti. Memurlar hariç diğer emeklilerin maaşları ne kadar artacak?

SSK ve Bağ-Kur emekli maaşları,

2015 yılının ilk beş ayı için enflasyon rakamları açıklandı. TÜİK, 2015 Mayıs ayı TÜFE oranı % 0,56 olduğunu duyurdu. Ocak ayındaki % 1,10, Şubat ayı % 0,71, Mart ayı %1,19 , Nisan ayı % 1,63 ve Mayıs ayındaki % 0,56 TÜFE oranına göre ilk beş aylık dönemde gerçekleşen TÜFE oranı % 5,30’a çıktı. Temmuz ayında SSK ve Bağ-Kur emeklisine TÜFE oranından sonra yapılacak artış oranı ile birlikte ayrıca 100 liraya yakın seyyanen zam verilecek. Maaşı 1000 liranın altındaki emeklilerin maaşları 100 liraya tamamlanacak. Emekli, aldığı aylığa göre zamdan etkilenecek.

% 5,30 oranındaki TÜFE artışı sonucuna göre belirlenecek aylık miktarı 1000 TL’nin altında olanlara 100, 1000-1100 arasında olanlara ise 1100 TL’yi geçmeyecek şekilde seyyanen zam yapılacak.

Haziran ayında TÜFE sıfır çıkarsa zam oranı değişmeyecek. % 5,30 oranı, Haziran ayı TÜFE’sinde düşüş olursa azalacak, artış olursa da yükselecek. Aşağıda zamlı SSK ve Bağ-Kur emekli maaşları tabloda gösteriliyor.

SSK ve Bağ-Kur Emeklisinin % 5,30 TÜFE oranı ve verilecek olan seyyanen zamla birlikte alacakları aylık miktarları tabloda gösterildiği şekilde olacak.

12

Emekklilerin aylıkları seyyanen zamla birlikte % 22 oranına kadar artmış olacak.Ayrıca, 1350 lira olan en düşük memur emekli aylığı da % 3 artış ve % 2,30 TÜFE farkı ile birlikte 1422 ‘yi bulacak.

Bir önceki yazımız olan Stajyerlere de maaş verilecek başlıklı makalemizde Başbakan Ahmet Davutoğlu, gençlere 100 bin lira hibe desteği ve Girişimci gençlere iş kurma kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

SSK ve Bağ-Kur zamlı emekli maaşları 2015 Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.