Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

İşsizlik Maaşı İşe Girince Kesilirmi?

19 Şubat 2016
İşsizlik Maaşı İşe Girince Kesilirmi?

İşsizlik Maaşı İşe Girince Kesilirmi?

Çalışmakta olduğu işi kendi kabahati olmadan kaybeden bir çok insanın merak ettiği konulardan biri olan işsizlik maaşı işe girdiğimde kesilecek mi? Çalışmaya başladığımda İŞKUR’a bilgi vermem gerekir mi?

İşsizlik maaşı alıyor ve yeni bir işe girdiğiniz de iş başı tarihinden itibaren çalışmaya başladığınızı İŞKUR’a en geç 15 gün süre içerisinde bilgi vermeniz gerekmektedir.

Yapılan bilgilendirme sonrası İŞKUR’a yapılan müracatın sonrasın da yeni bir işe başlama nedeni ile işsizlik maaşı ödemesi kesilir. Bunun ile birlikte yeni bir işsizlik maaşı hak edemeyecek şekilde işinden olursa, işsizlik maaşına başvurulmuş tarih itibari ile yeniden başlamaktadır.

İşsizlik maaşı alırken her hangi bir işe girerseniz  ücret alarak yada kendi işini yapmaya başlayanların çalışılması ve yapılan bu çalışmanın, başladığı tarihi izleyen günden itibaren 15 günden daha sonra belirlenmesi  durumunda gelir getiren bir işte çalışan olarak değerlendirilir. “Gelir getirici işte çalışıyor olma” sebebi ile kesilen işsizlik ödenekleri tekrar verilmez.

Bir önceki yazımız olan Hostes Maaşları 2016 başlıklı makalemizde 2016 Yılı Hostes Alımı Yapan Hava Yolları, 2016 Yılı Türk Hava Yolları Yeni Başlayan Hostes Maaşları ve Atlasjet Hava Yolları Hostes Maaşı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.