Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Asgari ücrete 51 TL zam

18 Haziran 2015
Asgari ücrete 51 TL zam

Temmuz ayına sayılı günler kala herkesin gözü kulağı zam haberlerinde. Çalışanlar da, Emekliler de yılın ikinci yarısı zamlarını beklemeye baaşladı. Her yıl yılın ikinci diliminin başlangıcı olan Temmuz ayında asgari ücret kaç lira olacak, asgari ücrete ne kadar zam yapılacak?

Çalışanların Temmuz ayında maaşları ne kadar artacak. Milyonlarca çalışan Temmuz ayında maaşlarını zamlı alacak. Asgari ücret zammı, direkt ve dolaylı olarak da birçok ödemenin artmasına neden olan bir tutar. Bu nedenle bu bedelin artması, toplumun tüm kesimini etkiliyor. 2015 Temmuz ayında asgari ücrete yapılacak zam belli oldu. 1 Temmuz’da asgari ücretliye yapılacak zam tutarı günlük 1,71 lira olacak. Buna tutarla çalışanların maaşı aylık 51,47 Lira artacak.

Asgari ücrete gelen 51 TL’li zam, işsizlik maaşı, kıdem tazminatı, Genel sağlık sigortası, idari para cezalarının da artmasına neden olacak. Hatta asgari ücretin zamlanması, erken emeklilik için başvuracakları da etkileyecek. Doğum veya askerlik borçlanması yaparak erken emekli olacaklar da Temmuzdan itibaren yeni tutarlardan hesaplanan bedelleri ödemek durumunda kalacaklar.

Temmuzda çalışanların maaşı aylık 51,47 Lira zamlanmış olacak.

etkilenecek.

Asgari ücret 1 Temmuz’dan itibaren artmış olacak. 1 Temmuz’da zamla birlikte asgari ücretlinin cebine 51,47 Lira daha fazla girecek. Asgari ücret, Asgari geçim İndirimi ile birlikte net 1.000,54 Lira olarak çalışanın hesabına yatacak. 1 Temmuz’dan itibaren işsizlik maaşı en düşük olarak 509,40 en yüksek olarak da 1.018,80 Liradan ödenmeye başlanacak.

Bir önceki yazımız olan Temmuzda asgari ücret kaç lira olacak? başlıklı makalemizde 2015 Temmuz asgari ücret, asgari ücret ve asgari ücretlinin işverene maliyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.