Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Ambulans Şoförü Maaşı 2017

12 Şubat 2017
Ambulans Şoförü Maaşı 2017

2017 Ambulans Şoförü Maaşı Ne Kadar?

Ambulans şoförlüğü oldukça önemli bir meslektir. Sağlık sektöründe yaşanan gelişmeler sebebi ile personel ihtiyacı da her geçen gün artmaktadır. Bu sebep ile ambulans şoförlüğü mesleği de önem kazanan iş alımları arasında yerini aldı. Ambulans şoför maaşı 2017 yılında çalışma durumu, bulunduğu kademe ve daha birçok farklı kritere göre değişim gösteriyor. Çalışılan kuruma göre de değişiklik gösteren maaşlar 2000 ile 3500 arasında değişiklik gösteriyor.

Ambulans Şoförlüğü İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Ambulans şoförü olmak için tek şart ehliyet sahibi olmak değildir. Ambulans şoförü olmanın şartları arasında Üniversitelerin sağlık ile ilgili olan bölümü olan Acil Tıp Teknisyenliği bölümünü okuma şartı aranıyor. Bu bölümün başarı ile bitirilmesi gerekir. Bunun yanı sıra soğukkanlı biri olmanız ve bu soğukkanlılığınızı özellikle acil olan durumlarda göstererek emniyet içinde ve hızla hastanın hastaneye yetiştirilmesini sağlamanız gerekiyor. Kolay bir iş gibi görünse de oldukça özveri isteyen bir iştir. Ambulans şoförlüğü işinde yirmi dört saat çalışma ve kırk sekiz saat dinleme periyotları vardır. Bu işi yapmak isteyenlerin yirmi dört saat boyunca uykusuz kalmaya ve bu uykusuzluk içinde araç kullanımı yapabilmeyi gerçekleştirmeleri gerekir.

Ambulans şoförü olarak kamu ya da özel birçok hastane de görev alabilirsiniz. Çalışacağınız kuruma göre gerekli olan başvurunuzun akabinde uyumluluğunuz test edilebilir. Bu işlemlerin ve gerekli belgelerin teminin akabinde işe başlamanız istenir. Özel hastaneler ya da devlet hastanesine yapacağınız başvuru için ambulans şoförü iş ilanı bölümlerini iş ilanlarında araştırmanı ve sıklıkla kontrol etmeniz gerekir. Son zamanlarda gelişen sağlık sektörü sebebi ile özellikle personel alımları artarken ambulans şoförü ihtiyacı da bu anlamda artış gösteren bir meslek oldu.

Bir önceki yazımız olan Yunus Polis Maaşları 2017 başlıklı makalemizde 2017 polis maaşları, komiser maaşlar 2017 ve polis maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

  1. Ali dedi ki:

    Lise mezunu olarak ambulans şoförlügüne başvurma şansımız yokmu ?

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.