Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

2016 İşsizlik Maaşı Kaç Lira

18 Kasım 2015
2016 İşsizlik Maaşı Kaç Lira

2016 İşsizlik Maaşı Kaç Lira

Merhaba değerli okurlarımız İşsizlik aylığı ülkemizde çok fazla bilinmezken en son zamanda bilhassa birçok kişi tarafından öğrenilmeye başlandı . İşsizlik aylığı almak için birçok şartın yerine getirilmesini söyleyen hükümet 2015 senesinde birçok kişiyi işsizlik aylığı ödedi . En az 505 Lira işsizlik aylığı ödeyen hükümet , 6 ay süre ile bu parayı vermektedir . En yüksek işsizlik aylığı ise 1 , 011 Lira civarlarında idi . Ödenen aylığa göre işsizlik aylığı ödeyen hükümet yeni yaptığı zamlarla işsizlik maaşına da zam yapmış oluyor .

İşsizlik aylığı 2016 senesinde ne civarı olacak diye baktığımız ve hesaplama yaptığımız zaman alt sınır olarak işsizlik aylığı 658 Lira olacaktır . En asgari 300 Lira zam yapması ile pekçok bireyin kesesi bollaşırken , işsiz kalması halinde maaşına aşağı yukarı 150 Lira civarlarında zam yapılmış olacak .

İşsizlik aylığı 2016 senesinde en düşük 658 Lira iken , maksimum ise 2 bin liraya civarı çıkabiliyor . Şuanki maaş üzerinden hesaplama yapan hükümet , ne civarı yüksek maaş var ise ona göre ödeme yapmaktadır .

Bir önceki yazımız olan Gemiadamı Maaşları 2016 başlıklı makalemizde gemi adamı istenen evraklar, gemiadamı belgeleri ve gemiadamı cüzdanı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.