Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

2016 İşsizlik Maaşı Kaç Lira

16 Aralık 2015
2016 İşsizlik Maaşı Kaç Lira

2016 İşsizlik Maaşı Kaç Lira

2016 yılı ile birlikte işsiz kalacaklar için maaş ödemesi yapılacak. Yeni yılda yapılacak olan asgari ücret zammı ile birlikte, İşsiz kalanlara ödenen işsizlik maaşıda zamlanacak.

2016 yılı itibari ile işsizlik maaşı ödeme sistemi tamamı ile degiştiriliyor. İşsizlik maaşı kime baglanır, kimler işsizlik maaşı alabilir, İşsizlik maaşına nekadar bir artış gelecek, 2016 en düşük işsizlik maaşı kaç lira olacak, gibi detaylar haberimizde…

Çalışanlar eğer kendi istegi dışında işsiz kalırsa yani işten çıkarılırsa. Yeni düzenleme ile işsizlik maaşı bağlanması daha kolay bir hale gelecek, maaş verilme zamanı uzatılacak. Ayrıca ödenen miktarda zam yapılacak.

İşsizlik maaş oranlarına zam gelecek. 2016 yılında asgari ücret bin 300 Tl zamlanacak. Bu artış, asgari ücrete göre belirlenen işsizlik maaşına da yansıyacak. Halen işsizlik maaşı damga vergisi düşüldükten sonra en düşük 505 TL 53 kuruş, en yüksek ise bin 11 TL 7 kuruştan ödeniyor. Asgari ücret artışıyla en düşük işsizlik maaşı 653, en yükseği bin 307 lira civarında yükselecek.

Bir önceki yazımız olan 2016 Ambulans Şöförü Maaşları başlıklı makalemizde Ambulans şöförü, ambulans şoförü maaşları ve ambulans şoförü maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.