Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Ortaöğretim Mezunu memur alacak kurumlar

16 Haziran 2015
Ortaöğretim Mezunu memur alacak kurumlar

KPSS ile memur alacak kurumlar açıklandı. 2015 yılının ilk KPSS ile memur alımı için kadrolar belli oldu. Memur alacak kurumlar, kadrolarını Devlet Personel Başkanlığı’na bildirdi. 2015 KPSS atamalarına lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için açıklanan kadrolar belli oldu. Tüm eğitim kurumlarından toplamda 13 bin 213 Kadro için tercihlerin alınacağı duyuruldu. Adaylar kendi eğitim durumlarına göre hangi kadrolara başvuru yapacağını araştırmaya başladı.

2015/1 KPSS Atamalarında Ortaöğretim Mezunları İçin Tüm Kadrolar

2015/1 Ortaöğretim Kurumları Kadro Dağılımları DPB sitesinde yayınlandı. Memur adayları hangi kurumlara ne kadar memur alınacak? İşte DPB’nin yayınladığı tüm liste…

2015/1 KPSS Atamalarında Ortaöğretim Mezunu alımları internetten yayınlandı. Kurum Bazında ortaöğretim mezunu olan adaylar hangi unvan için başvuru yapacak, memur alacak kurumlar hangi şehirde, atanacak kadro derecelerinin kaç adet alım ile yapılacağı merak edilen konulardan birisi. Tekniker, Teknisyen, Şoför, Gassal, Memur, Laborant, Veteriner Teknisyeni, KAloriferci, Aşçı gibi pozisyonlar 2015/1 KPSS için tercihlerini yapabilirler. Ortaöğretim mezunları için memur kadrolarının yer aldığı liste aşağıdaki linkten tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Lise, Önlisans ve Lisans için Ayrılan 13 bin 213 Kadrodan 9 bin 360 Sağlık Hizmetleri Kadrosunu çıkarınca geriye 3 bin 853 kadro kalıyor.

Bu Kadroların büyük bölümünü Sağlık Bakanlığı oluşturuyor. Diğer kamu kurum ve kuruluşları için (Sınıf Kısmında) “SH” hariç yazan lara bakılıyor.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı Kadrolarında en yüksek kadro Hemşire, Ebe ve Sağlık Teknikeri branşlarında bulunuyor.

Başvurular ne zaman yapılacak?

2015/1 KPSS için başvurular 22 Haziran – 1 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılacak. Tercihler bu tarihler arasında alınacak.

Devlet Personel Başkanlığı’nın Yayınladığı KPSS-2015/1 Tercih Robotunu hizmete sundu.

Ortaöğretim Mezunu Alımı Tüm Kadrolar

Bir önceki yazımız olan KPSS-2015/1 Tercih Robotu başlıklı makalemizde 2015/1 memur kadroları, DPB KPSS başvuru tarihleri ve DPB KPSS-2015/1 Tercih Robotu hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.