Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

KPSS’ye Nasıl Hazırlanılır ?

12 Kasım 2015
KPSS’ye Nasıl Hazırlanılır ?

KPSS Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Merhaba değerli okurlarımız KPSS ye iyi bir şekilde hazırlanmak isteyen öğrencilerin Üniversite öğretimleri ile ilişkili aldıkları eğitimin yanında sınavın formatından kaynaklı olarak ortaya çıkan derslere yönelik bir hazırlık yapmaları gerekmektedir.

Farklı bölümlerden ve eğitim düzeylerinden KPSS ye giren adaylar KPSS de tarihten 27 soru, vatandaşlık bilgisinden 15 soru, coğrafyadan 18 soru, Türkçeden 30 soru, Matematikten’de 30 soru sorulur.

Bu bakımdan alınan eğitim ile okuldaki başarı düzeyi ile KPSS düzeyiyle ilişkili ortak bir payda bulunmaya bilir. Bu bakımdan ögrencilerin özellikle çoktan seçmeli testlerde uzaklaştıkları hızla ilgili bireysel bir çalışma yapılabilecegi gibi profesyonel yardım gibi bir çalışmada yürütülebilir. Özellikle günümüzde Türkiyede bir çok dersane ve özel yayınlarda bir şekilde bu destegi vermektedirler.

Bir önceki yazımız olan 2016 KPSS Puanı Nasıl Hesaplanır ? başlıklı makalemizde 2015 kpss puan hesaplama, kpss net ortalaması ve kpss puan hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.