Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

KPSS’de ikinci gün oturumları Pazar günü

19 Mayıs 2015
KPSS’de ikinci gün oturumları Pazar günü

Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (KPSS) ilk günkü oturumları cumartesi, ikinci gün oturumları ise Pazar günü gerçekleşecek. Memur adayları Pazar günü de ikinci oturumlarda ter dökecekler.

Öğretmenlik ve kamudaki A ve B grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (KPSS) ikinci günkü oturumları da Pazar günü sabah 09.30 ve öğleden sonra saat 14.00’de olmak üzere iki oturumda gerçekleşecek. Oturumlarının süresi 160 dakika olacak. Pazar sabah oturumuna katılacak adaylar, hukuk, iktisat, işletme, maliye ve muhasebeden 30’ar, öğleden sonra oturumu katılacak adaylar ise çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi, uluslararası ilişkilerden 30’ar soruyu yanıtlamaya çalışacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen sınav, 81 il merkezinde ve Lefkoşa’da yapıldı.

Yaklaşık 2 milyon memur adayının katılacağı KPSS lisans sınavı Pazar günkü oturumlarla son bulacak.

Bir önceki yazımız olan 2015 Kpss Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? başlıklı makalemizde Başvurular Ne Zaman Yapılacak?, kpss ve Kpss Başvuruları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

KPSS’de ikinci gün oturumları Pazar günü Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.