Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

KPSS ve ÖABT sınava giriş yerleri açıklandı

24 Haziran 2015
KPSS ve ÖABT sınava giriş yerleri açıklandı

Merhaba Degerli Okurlarımız,

ÖSYM ( Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ) tarafından 24 haziran da yayınlanan duyuru da, 4 ve 5 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılacak olan  2015-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı ile 12 Temmuz 2015 tarihinde yapılacak 2015 ÖABT’ye başvuran adayların sınava girecekleri bina salonlara atanma işlemlerinin tamamlandığı bildirildi.

Adayların  sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin sitesine  https://ais.osym.gov.tr  adresinden başvuru yaptıkları her oturum için ayrı ayrı edinmeleri gerekiyor. İlgili  Sınava Giriş Belgesi’ni  fotoğraf  görünür bir şekilde  yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaklar.

Sınavın sabah saat 9.30’da, öğleden sonra ise saat 14.00’te başlayacaktır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adaylar sınava girecekleri binaların önünde  sınavın saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmak zorundalar.

Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı ehliyet gibi özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan KPSS 2015/1 Tercihleri Başladı başlıklı makalemizde 2015 kpss tercih kılavuzu, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.