Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

KPSS Tercihleri Nasıl Yapılır ?

5 Kasım 2015
KPSS Tercihleri Nasıl Yapılır ?

KPSS Tercihi Nasıl Yapılır ?

Merhaba değerli okurlarımız KPSS üç aşamalı bir sınavdan oluşmaktadır. KPSS A- Grubu dedigimiz sadece genel kültür ve genel yetenek degil iktisat işletme ve benzeri uzmanlık sorularının oldugu bir sınavdır. Bu sınav her yıl temmuz ayının ilk haftası yapılır.

İkincisi ise B- Gurubu denilen devlet memurlugu B gurubu kadrolara devlet memuru alımı, için yapılan bir sınavdır bu sınavda yine Temmuz ayının ilk haftası yapılır bu sınavda sadece genel kültür ve genel yetenek sınavları yapılır.

Üçüncü ise öğretmenliklere yönelik bir sınavdır buda genel kültür ve genel yetenegin yanı sıra egitim bilimleri sınavı içerir.

 

Bir önceki yazımız olan KPSS B Gurubu Kadroları İçin Hangi Testleri Çözmeliyiz ? başlıklı makalemizde devlet memuru, kamu memuru ve kamu personeli hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

KPSS Tercihleri Nasıl Yapılır ? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.