Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

KPSS Tercih Kılavuzu, 2015/1 KPSS Tercihleri Başladı, KPSS Tercih Kılavuzu Ne Zaman Yayınlanacak?

22 Haziran 2015
KPSS Tercih Kılavuzu, 2015/1 KPSS Tercihleri Başladı, KPSS Tercih Kılavuzu Ne Zaman Yayınlanacak?

KPSS Tercih Kılavuzu – KPSS 2015/1 tercihleri bugün itibariyle başladı. Bu yıl ilk kez ücretli tercih dönemi başladı. Peki tercihler nasıl yapılacak, tercih ücreti ne kadar, hangi bankaya yatırılacak? KPSS tercih kılavuzuna nereden ulaşabilirim? İşte merak edilen soruların cevapları…

KPSS 2015/1 Tercihleri Başladı

KPSS 2015/1 tercihlerinin başlamasına günler kala DPB, uzun bir bekleyişin ardından kadro dağılımlarını açıkladı. Şimdi gözler tercihlerin başlamasında. Peki 2015/1 KPSS tercihleri ne zaman başlayacak, hangi branştan kaç kişi atanacak, KPSS tercih ücreti hangi bankaya hangi tarihlerde yatırılacak?

2015/1 KPSS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

2014 KPSS puanı ile yapılacak tercihler için artık sayılı günler kaldı. Kurumlar Devlet Personel Başkanlığına ihtiyaç duydukları sayıyı iletmişti. Şimdi gözler DPB’nın kadroları açıklamasında.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme 22.06.2014 – 01.07.2014 tarihleri arasında yapılacak. Kamu kurum ve kuruluşları, memur ihtiyaçlarını Devlet Personel Başkanlığı’na bildirdi.

2015/1 Tercihlerinde Kaç Memur Alınacak?

KPSS 2015/1 Tercihlerinde Ortaöğretim, Önlisans, Lisans mezunu olarak toplamda 13213 kişi alınacak.

kpss2(1)

2015/1 TERİCHLERİ YAKLAŞIYOR, İLK ÜCRETLİ TERCİHLERE HAZIR OLUN

ÖSYM, 2014 yılı KPSS başvuru kılavuzlarının her ikisinde de, KPSS tercihlerinin ücretli olacağını belirtmişti.

LİSANS KILAVUZUNDAKİ İFADE

“Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti (15,00 TL) alınır.”

ÖNLİSANS-LİSE KILAVUZUNDA İFADE

“Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra Merkezimiz tarafından yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti alınır.”

KPSS 2015/1 Tercihlerinde Hangi Kuruma Kaç Kadro Verildi?

2015 YILI HAZİRAN AYINDA KPSS SONUCUNA GÖRE YAPILACAK MERKEZİ YERLEŞTİRME İŞLEMİ HAKKINDA DUYURU

Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B) Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilmesini müteakip, bu kadro ve pozisyonlar Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıyla kadro ve pozisyonlar ilan edilmektedir.

Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmaktadır. Yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca adaylara ve bu Başkanlığa ait internet adresinde kamuoyuna duyurulmaktadır.

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine atamaları yapılmaktadır.

Bu çerçevede;
Kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen (Milli Eğitim Bakanlığına ait Öğretmen kadroları ve kariyer meslek memurları dışında kalan) toplam (13.213) kadro ve pozisyona 22 Haziran – 01 Temmuz 2015 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üzerinden tercih işlemi yapılacaktır.

Kurum Bazında Kadro Adedi

kpss1

2015 YILI HAZİRAN AYINDA KPSS’YE GÖRE İLK DEFA KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA ALINACAK PERSONELE İLİŞKİN BİLGİLER

KPSS Kadro Sayıları Şu Şekilde

***Hangi Bölüme Kaç Adet Kadro Verildiğini Öğrenmek İçin Tıklayınız
***Öğrenim Düzeyi-Hizmet Sınıfı-Adet için tıklayınız
***Kurum Tipi-Adet için tıklayınız 

ÖYSM Tercih İşlemleri İçin Tıklayınız

NOT:
 ÖSYM, henüz tercih kılavuzunu yayınlamadı. Ayrıca tercih ücreti 15 TL olarak güncellenmiştir!

Bir önceki yazımız olan KPSS Görevli Başvuruları Başladı başlıklı makalemizde 2015 KPSS görevli başvurusu, 4-5 Temmuz KPSS görevli başvurusu ve kimler KPSS'de görev alabilir hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

KPSS Tercih Kılavuzu, 2015/1 KPSS Tercihleri Başladı, KPSS Tercih Kılavuzu Ne Zaman Yayınlanacak? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.