Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

KPSS Öğretmenlik Sınavı

30 Ekim 2015
KPSS Öğretmenlik Sınavı

KPSS Öğretmenlik Sınavı Nedir ?

Merhaba değerli okurlarımız Lisans düzeyinde genel olarak dört çatı altında puan türünden bahsedilebilir sebebi ise yüzün üzerinde puan türü mevcuttur. Bunlardan bir tanesi sadece b gurubu için ğeçerli olan KPSS p3 puanı olarak ifade edilen puan türüdür.

Burda sadece genel kültür genel yetenek testinden alınan netler üzerinden puanlama yapılır öğretmen adaylarında alan bilgisi sınavına girmeyenlerin eğitim bilimleri sınavına girmeleri genel kültür genel yetenek testine girmeleri yeterlidir.

Eğer öğretmenlik alan bilgisi sınavına girmeleri gereken adaylar varsa bir hafta sonra yapılacak olan alan bilgisi sınavınada girmeleri gerekir.

A- gurubu adaylarının ise pazar  günü sabah ve öğleden sonra oturumlarında girdikleri hukuk muhasebe,iktisat,maliye gibi testlerin yanında yabancı dil sınavındanda girdikleri katsayılar hesaplanırak puanları ortaya konur.

Bir önceki yazımız olan KPSS B- Grubu Kadro Nedir ? başlıklı makalemizde devlet memuru, kamu personeli ve kamu personeli için sınav hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.