Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

KPSS B Gurubu Kadroları İçin Hangi Testleri Çözmeliyiz ?

31 Ekim 2015
KPSS B Gurubu Kadroları İçin Hangi Testleri Çözmeliyiz ?

KPSS B Gurubu Kadroları İçin Hangi Testleri Çözmemiz Gerekir

Merhaba değerli okurlarımız KPSS B gurubu için adayların yalnızca Genel kültür genel yetenek testi olan cumartesi sabah oturumunu çözmesi gerekmektedir.Bu oturum tüm adaylar için ortak yapılan bir oturumdur. 120 sorudan oluşmaktadır ve süre 120 dakikadır.

Bu testin çerisinde 30 matematik sorusu, 30 Türkçe sorusu,27 Tarih,15 vatandaşlık bilgisi,ve 18 coğrafya olmak üzere toplamda 120 soru bulunmaktadır. Sınav süresi 120 dakika oldugu için özellikle adayların bu süre içerisinde soruları çözmelerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

Adayların diger oturumlara katılmalarının onlara artı veya eksi yönde avantajı veya dez avantajı yoktur.B gurubu kadroları için yapılan sınav lisans düzeyinde genellikle çift yılların Temmuz ayının ilk haftasında Ön lisans ve lise düzeyinde ise Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilir.

Bir önceki yazımız olan KPSS Öğretmenlik Sınavı başlıklı makalemizde devlet memuru, kamu memuru ve kamu personeli hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.