Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

KPSS-2015/1 Tercih Robotu

14 Haziran 2015
KPSS-2015/1 Tercih Robotu

Kamu kurum ve kuruluşları Devlet Personel Başkanlığı’na 2015/1 memur kadrolarını yayımladı. Memur olmak isteyenlerin merakla beklediği kadrolar açıklandı. Merkezi yerleştirme ile kamu kurumlarına DPB’na gönderilen toplam (13.213) kadro ve pozisyon için başvuru tarihleri açıklandı. Memur adayları 22 Haziran – 01 Temmuz 2015 tarihleri arasında ÖSYM web sayfası üzerinden tercih işlemi yapacak. Öğretmen kadroları ve kariyer meslek memurları dışında kalan kişilerin yapacağı tercihler için açıklanan kadro sayısının az olması adayların memur olma hayalinin gerçekleşme oranını düşürdü. ÖSYM memur kadrolarına başvurular için KPSS-2015/1 Tercih Robotu da yayınladı. Memur adayları bu robot ile eğitim düzeyi, nitelik kodu, özel koşullar gibi sorgulama seçeneklerini girerek opsiyonel sorgu seçeneklerini görebilecekler.

KPSS-2015/1 Tercih Robotu Açıldı

DPB tarafından 13.06.2015 tarihinde açılan uygulamada 2015/1 KPSS merkezi yerleştirme tercihleri yapacak olan adaylar robot sayesinde açıklanan kadroları görebilecekler.

Bugün açıklanan KPSS-2015 yılı sonucuna göre merkezi yerleştirme ile atanacak kadroların açıklanmasıyla memur adayları hangi kurumları tercih edeceğini merak etmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde atanacak olan öğretmen kadroları hariç yapılacak atama sayısı 13.213 kadro olarak duyuruldu.

Başvurular 22 Haziran ile 1 Temmuz arasında başlıyor. Devlet personel Başkanlığı memur adaylarının tercihini kolaylaştırmak için tercih robotunu hizmete sundu.

2015 KPSS tercih robotu adaylara sadece fikir vermesi için kurulmuş ve adayların tercih yapma işlemlerinde yol göstermek amacıyla kurulmuştur. Bu uygulamadan yapacağınız tercihler sadece bilgi amaçlıdır. Adaylar KPSS 2015 tercihlerini 22 Haziran tarihinden itibaren ÖSYM’nin internet sitesinden 1 Temmuz 2015 tarihine kadar yapabilecek.

2015-KPSS TERCİH ROBOTU İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir önceki yazımız olan KPSS’de ikinci gün oturumları Pazar günü başlıklı makalemizde 2014 KPSS Lisans sınavı 6 Temmuz, 6 Temmuz KPSS lisans sınavı ve KPSS'de ikinci gün oturum soruları 2014 KPSS lisans sınavı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

KPSS-2015/1 Tercih Robotu Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.