Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

2016 KPSS Başvuruları Ne Zaman?

2016 KPSS Başvuruları Ne Zaman?

2016 KPSS Başvuruları Ne zaman Başlıyor?

Memur olmak isteyenlerin heyecanla beklediği Kamu personel seçme sınavı başvuruları için kısa bir zaman kaldı. 2016 yılında yapılacak olan KPSS’ye katılmak isteyen memur adayları heyecanla müracatların başlamasını beklemekteler. Hayellerini kurdukları devlet memuru başarmak isteyen adayların katıldığı KPSS sınavı için müracatlara çok kısa bir süre kaldı. Peki Kamu personeli olmak isteyenler ne zaman sınava müracat edebilecek, KPSS başvurular ne zaman başlayacak?

Başvurular Mart Ortasında

17 Mart tarihinde başlayacak 2016 Lisans düzeyinde KPSS başvuruları . 31 Mart tarihinde bitecek. 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak olan Genel Kültür,  Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri sınavından bir hafta sonra, ise 29 Mayıs 2016 tarihinde Alan Bilgisi sınavı tamamlanacak. Sonuçlar 9 Haziran 2016’da belli olacak

Öğretmen adayları için ise sınav süreci biraz daha farklı olacak. 24 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilecek Alan Bilgisi (ÖABT) sınavının ardından sonuçların açıklanması için 11 Ağustos 2016 beklenecek.

Bir önceki yazımız olan 2016 YGS Giriş Belgesi Sorgulama başlıklı makalemizde 2016 YGS giriş belgesi alma, 2016 YGS giriş belgesi sorgulama ve AİS YGS sınav giriş yeri hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.