Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İletişim Bilgileri Telefon Numarası

12 Eylül 2017
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İletişim Bilgileri Telefon Numarası

Türkiye İş Kurumu İletişim Bilgileri

Türkiye iş kurumu 5 Temmuz 2003 tarihinde kurulmuş bir kamu kurumudur. Kurumun en temel amacı işsizlik oranını düşürmek ve iş arayan ile iş veren arasında köprü görevi görmek olduğu söylenebilir. Türkiye iş kurumu ülke istihdamı artırarak ülkemizin üretim ve kalkınma potansiyelini tam olarak kullanmasını ilke edinmiş bir kurumdur. Türkiye iş kurumu kısa İşkur olarak da adlandırılır.

Türkiye İş Kurumunun Tarihçesi

Türkiye iş kurumu ve 1946 yılında kurulan iş ve işçi bulma kurumu (İİBK) birbirinin devamı niteliğindeki iki kurumdur. İş ve işçi bulma kurumu (İİBK) hem ikinci dünya savaşından sonraki buhranlı dönemde kurulmuş olmasından hem de kuruluşunu sağlayan yasaların savaş sonrasında hızlıca gelişen dünya ile uyum sağlayamamasından dolayı ülkemize beklenilen faydayı sağlayamamıştır.

Ama iş ve işçi bulma kurumunun iyice işlevsiz kaldığı dönem ise 1980’li yıllardan sonra başlamıştır. Eski kanunlarla kurulan İş ve işçi bulma kurumu (İİBK) artık küreselleşen ve bilgisayar teknolojileri kullanan dünyaya ayak uyduramamıştır. Bu sebeplerden ötürü temelinde günümüz dünyasına ayak uydurabilecek yasalar olan ve işveren ile iş arayanı daha hızlı ve etkili şekilde bir araya getiren Türkiye İş Kurumu kuruldu.

Türkiye iş kurumunun günümüzdeki durumu

Kuruluşundan günümüze hala eksikleri olsa bile 2012 sonrasında yapılan iyileştirme çalışmalarıyla kendi eksiklik ve zaaflarını büyük ölçüde kapatmayı başarmıştır. Ayrıca 2012 sonrasındaki yenileşmeler iyiden iyiye etkisini göstermiştir. Şöyle ki Türkiye iş kurumu bünyesindeki bir kurul üniversitelere bilgiler göndermektedir. Bu raporlar üzerinden Türkiye İş Kurumu ülkenin hatta dünyanın iş ve işçi ihtiyacını üniversitelere bildirir. Böylece üniversiteler bünyesindeki bölümlerin kontenjanlarını ve ders içeriklerini bu raporlardan da faydalanarak hazırlamaya başlamışlardır.

Türkiye iş kurumunun iletişim bilgileri

Türkiye iş kurumuna telefon fax mail veya posta gibi çeşitli iletişim araçlarıyla ulaşılabilir.

Türkiye İş Kurumu Telefon Numarası

0312 216 30 00 – 216 30 01 numaralarından telefonla ulaşılabilir.

Ayrıca genel müdürlüğe 0312 435 2927 numaralı telefondan fax gönderilebilir.

Türkiye iş kurumunun iş adresi ise

Emniyet Mahallesi Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No:42 Yenimahalle / ANKARA ‘dır.

Bir önceki yazımız olan İŞKUR Yaz Kursları 2017 başlıklı makalemizde iş garantili özel kurslar, işkur kurs bölümleri ve işkur kurs branşları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İletişim Bilgileri Telefon Numarası Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.