Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

İşkur İşsizler Aylık 1000 Lira Kazanabilirler

İşkur İşsizler Aylık 1000 Lira Kazanabilirler

İşkur Genel Müdürü ve wapes Başkanı Nusret Yazıcı  üniversite öğrencilerinin yaşadıkları şehirlerde işbaşı eğitim kurslarına katılarak iş deneyimi kazanabileceklerini ve bununla birlikte ise  aylık Bin  TL ek gelir sahibi olabileceklerini bildirdi.

 

İşbaşı eğitimi programı, en az 2 sigortalı çalışanı bulunan işyerlerinde uygulanıyor ve işverene hiçbir maliyeti yok. Programa katılacak 15 yaşını tamamlamış işsizler ve üniversite öğrencileri, hem bir meslek ile ilgili deneyim kazanırken hem de günlük 38,48 TL olmak üzere aylık net asgari ücret düzeyinde 1.000 TL gelir elde edebiliyorlar.

Yazıcı, öğrencilerin çalışacakları işyerlerini kendileri bulabileceği gibi İŞKUR birimlerinden de yardım alabileceklerini belirtti. Gençlerin hem iş tecrübesi kazanmalarını hemde gelir elde etmelerini desteklediklerini söylerken, program sonunda da kendilerine katılım sertifikası vereceklerini ifade etti. Programın süresini işveren ve katılımcı kendisi belirliyor, ister 3 ay ister 15 gün önemli olan katılımcının o işi öğrenmesi.

İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, işverenlerin bu programa katılan kişileri istihdam etmeleri halinde imalat sektöründe 42 diğer sektörlerde 30 ay boyunca işveren sigorta primlerinin İŞKUR tarafından ödeneceğini açıkladı.

Bir önceki yazımız olan Otokoç Personel Eleman Alımı 2015 başlıklı makalemizde Araç Satış Personeli iş İlanları 2016, Fiat Otokoç İş Başvurusu ve Ford Otokoç İş İlanları 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.