Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

İŞKUR iş garantili Uçak Bakım Kursu Açıyor

2 Haziran 2015
İŞKUR iş garantili Uçak Bakım Kursu Açıyor

İŞKUR meslek edindirme kursları, birçok gence meslek kazandırıyor. İŞKUR kurslarına katılanlar, istedikleri iş kolunda eğitim alarak, sertifikalı ve kalifiye işçi olarak işe yerleşebiliyor. İŞKUR her yaşta kişinin ilgi ve becerisine göre çeşitli pozisyonlar ve meslekler için kurslar düzenliyor. Bu kurslara katılanlar hem günlük yol, yemek harçlığı alıyor, hem de kurs sonunda işe yerleşmelerinde altın anahtar gibi olan sertiifikalarına kavuşuyor. İŞKUR iş garantili kurslarından ilgi alanına göre tercih ettiğinize başvuru yapabilirsiniz.

İŞKUR Türkiye’nin en prestijli üniversiteleri, Meslek Yüksek Okulları ile işbirliği yaparak kurslar düzeliyor. Bu kurslardan birisi de günümüzün en çok talep edilen mesleklerinden birisi olan Uçak Bakım Kursu. Başta Türk Hava Yolları olmak üzere tüm havayollarının en çok ihtiyaç duyduğu bir meslek olan Uçak Bakım Teknisyenliği için bu kurslarda eğitim almak gerekiyor.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve İŞKUR İl Müdürlüklerinin işbirliği ile anlaşmalı eğitim kurumlarında iş garantili Uçak Bakım Yardımcı Teknisyeni Kursu açılıyor. Havacılık sektörünün ihtiyaçlarına yönelik olarak THY ve İŞKUR ortak projesi ile iş garantili Uçak Bakım Yardımcı Teknisyeni Kursları açılıyor.

Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) kurallarıyla uyumlu program kapsamında, başvuru yapan adaylar Havacılık Bakım ve Onarım sektöründeki çalışmalara Teknisyen Yardımcısı pozisyonunda destek verebilecek yetkinlik düzeyine gelecek şekilde beş ayı teorik, bir ayı pratik olmak üzere altı ay sürecek olan mesleki eğitimden geçirilecek. Eğitimler teorik ve uygulama bölümlerinden oluşuyor. Ancak eğitimin pratik bölümleri ise İstanbul’da THY Teknik A.Ş. tesislerinde gerçekleşiyor.

Eğitimlere başvuracak adaylarda temel seviyede İngilizce okuma/anlama yeterliliği aranıyor. Yazılı ve sözlü sınavdan sonra programa başlamaya hak kazananlar, program boyunca İŞKUR’un maddi desteğinden de yararlanıyor. Tüm kurslar gibi iş kazası ve meslek hastalığı primleri İŞKUR tarafından yatırılıyor. Kursiyerler sertifikalarını aldıklarında en az yarısı THY bünyesinde işe başlayabilir. Ancak diğer personel de diğer özel havayollarında istihdam edilebilir.

İŞKUR Uçak Bakım Kursuna kimler katılabilir?

Uçak Bakım Kursuna Havacılık Okulları’nın ilgili Meslek Yüksek Okulları’lar ve Anadolu Teknik Liseleri ve kurumun belirlediği bölümlerinden mezun durumda veya kurs süresince mezun olabilecek durumda olanlar katılabilirler.

Bir önceki yazımız olan İŞKUR 100 bin işe eleman arıyor! başlıklı makalemizde eleman arayan firmalar, İşkur ve işkur Kursları Başvuru hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.