Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Yurt Dışında Bebek Bakıcılığı İşi

Yurt Dışında Bebek Bakıcılığı İşi

2016 Yurt Dışı Bebek Bakıcılığı İşi 

Türkiye veya Amerika’da konu çocuk olduğunda illa ki ortak paydalar ortaya çıkıyor. Birçok anne ve anne adayı bugün çalışmakta. Ülkemizde çalışan bir anneye 6 ay ücretsiz izin verilirken bu süre Amerika gibi bir ülkede 2 ay ile sınırlıdır. Bu da anneye iki seçenek sunmaktadır. Ya işini bırakıp çocuğunu seçecek, çocuğuna bakacak ya da çalışmaya dönecek ve çocuğuna güvenilir bir bebek bakıcısı bulacaktır.

Yurt dışında yeni anne olmuş fakat çalışmak zorunda olan bayanlar veya çocuğu 2,5 yaşına gelmiş sosyalleşmesini isteyenler, güvenilir bir bebek bakıcısı aramaktadır. Türkiye’de babaanne ve anneanne olayı olduğundan dolayı buradaki bayanlar bakıcı açısından şanslıdır. Yurt dışında bebek bakıcılığı işi için saatlik, haftalık ve yıllık ücretler verilmektedir. Genelde çalışmayan annelerin hiçbir şekilde kafa dağıtabilecek zamanları olmuyor.

Neredeyse 7/24 çalışır bir durumdalar ilk 3 yıl boyunca anne çalışmadığı için çocuk resmen anneye bitişik yaşıyor ve akşamları eşiyle beraber baş başa sinemaya gitmek, yemeğe çıkmak gibi zamanları yoksa akşamları 2 ya da 3 saatlik ve saatine 10-15 dolar ödeyerek saatlik bakıcı bulduklarını söyleyebiliriz. Bunun yanında bakıcılık yaparak haftada 200 dolara veya aylık 1000 ila 2000 dolar arası gibi ücretlere bebek bakıcılığı yapılmaktadır. Bu ücretler tamamen aileden yapacağınız görüşmeye ve çocuk sayısına bağlıdır. Bu ücretin içinde çalışacağınız günlük saat, bebeğin tüm bakım hizmeti ve parka götürülmesi, ev işlerine yardımcı olunması gibi seçeneklerde etkiliyor.

Yurt dışında bebek bakıcılığı yapmak istiyorsanız rahat etmeniz ve zorluk çekmemeniz açısından dil öğrenmelisiniz. Yurt dışında yaşayıp Türkiye’den bakıcı isteyen aileler de vardır. Türk aile yanında dil konusunda rahat etseniz bile dışarı çıktığınızda zorlanmamanız açısından dl öğrenmeniz sizin avantajınıza olacaktır. Eğer pasaportunuz ve iyi bir CV’niz varsa bu firmalara başvuruda bulunabilirsiniz.

Dilerseniz iskurr.gen.tr sitemizin Facebook sayfasını https://www.facebook.com/iskurr.gen.tr/ adresinden takip ederek 2016 güncel iş ilanlarına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İsim ve mail adresinizle birlikte yapabileceğiniz işi, çalışma saatlerinizi, şehrinizi yorum kısmına yazarak işverenlerin sizlerle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Konu ile ilgili detaylı bilgiye http://www.yenibiris.com/cocuk-bakicisi-is-ilanlari adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hafta Sonu Yapılacak Ek İşler başlıklı makalemizde Ek Gelir, Ek İş İlanları ve evden para kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

  1. Aisalkyn dedi ki:

    Merhaba, Ben yurt dişi yatılı ev işleri için özellikle çocuk bakıcısı için detaylı bilgi almak istiyorum,
    Teşekkür ederim

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.