Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

TMGD İş İlanı 2017

TMGD İş İlanı 2017

TMGD Personel Alımı 2017

Türkiye’de bilinen iş alanlarının içerisine yeni bir iş sektörü daha katıldı. İş güvenliği alanında yapılan birçok yenilik ile bu imkanlara eklenen tehlikeli madde güvenlik danışmanı (TMGD), yeni önlemler çerçevesinde güvenliklerin artması ile ilgili olarak farklı bir iş alanı açılmasını da sağlıyor. TMGD iş ilanı 2017 yılı içerisinde, bir haftalık sürecek kursun sonunda alınacak belge ile sağlanacak.

Haftalık kurs ücreti ile 2.500 lira ödeyen ve bu kurs sonunda aldıkları sertifikalar sayesinde kişiler 25.000 lirayı bulan ücretleri alabileceklerdir. 7 gün ve her gün için 8 saatlik eğitim mecburi olacaktır. Ayrıca 1 tam gün boyunca yangın söndürme eğitimi de alınacaktır. İstihdam alanında sağlanan yenilikler ile tehlikeli madde ile uğraşan her iş yerinde TMGD işi ile ilgili bulundurulması mecburi olacak. Bu maddelerin doldurulması, taşınması, paketlenmesi aynı zamanda boşaltılması ile ilgili konularda tehlikeli madde güvenlik danışmanı bulundurulması zorunluluğu da getirilecektir.

Uygulama Ne Zaman Başlayacak?

Temmuz 2016 tarihinden itibaren bu zorunluluk getirilmeye başlanmış olacaktır. Zorunluluğa uymayanlara ise cezai yaptırım uygulanma durumu söz konusu olacaktır. Bu uygulama sırasında 1 danışmana 5 firma düşecektir. Toplamda Türkiye genelinde 15.000 akaryakıt tesisinin bulunmasına karşılık 500 danışman yer almaktadır. Bu rakamlar neticesinde tehlikeli madde güvenlik danışmanı iş ilanları için talep yoğunluğunun yaşanacağı da söz konusu olacaktır.

Kimler TMGD Olabilir?

4 yıllık üniversite mezunları ve ayrıca dolandırıcılık, uyuşturucu, silah kaçakçılığı ile rüşvet suçlarından cezai durumunun bulunmaması gerekmektedir.

TDGM Ne İş Yapacaktır?

TDGM danışmanı işletmede tehlikeli madde ile ilgili olacak şekilde tüm işlem, prosedürü takip eden periyodik raporların tutulmasını sağlayacak ve çalışanları eğitecektir. Tehlikeli madde ile ilgili olan tüm yükleme, boşaltım gibi güvenlikle ilgili konularda sorun yaşandığı anda acil durum ile ilgili prosedür uygulamasını yapacaktır.

Bir önceki yazımız olan Dizi Setlerinde Çalışmak 2017 başlıklı makalemizde dizi seti iş ilanları, dizi setinde çalışacak eleman aranıyor ve dizi setleri kamera arkası hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.