Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

TBMM Farklı İş Kategorilerine Personel Alımı Gerçekleştiriyor

TBMM Farklı İş Kategorilerine Personel Alımı Gerçekleştiriyor

TBMM Farklı Pozisyonlarda Personel Alımı Yapacak

TBMM farklı pozisyonlarda personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Türkiye Büyük Millet Meclisi dün yapmış olduğu ilanla İdari Teşkilatı kadrolarına personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Türkiye Büyük Millet Meclisi iş ilanı Devlet Personel Başkanlığı sitesi tarafından da paylaşıldı. TBMM’nin yapacak olduğu bu personel alımı ilanının detayları haberimizin ayrıntılarında.

TBMM Personel Alımı 2017

Türkiye Büyük Millet Meclisi personel ihtiyacı duyduğu zaman hizmetlerini daha iyi sürdürebilmek adına personel alımları gerçekleştirebilmektedir. Yapılan açıklamada, TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatında ilk defa işe başlayacaklar için yapılacak olan sınavlar hakkında yönetmelik hükümleri doğrultusunda yazılı ve sözlü veya uygulamaları sınavlar sonucunda kadrolara personel alımları gerçekleştirileceği duyurulmuş oldu.

TBMM Nasıl Bir Sınav Yapacak?

En çok merak edilenlerden birisi sınav nasıl olacak? Yazılı sınav bölümü için Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılmış olan 2016 ve 2017 yıllarında Kamu Personeli Seçme Sınavlarının yani KPSS sınavının sonuçları ele alınacak. KPSS puanları en yüksek olan adaylardan seçilmeye başlanarak daha sonrasında seçilen adaylar uygulamalı sınava tabii tutulacaktır.

Sınav İçin Aranan Kriterler Neler?

Başvuruda bulunmayı düşünen adayların bazı kriterleri yerine getirmeleri gerekiyor;

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde yer alan genel şartları taşıyor olmak,
  • Alım yapılacak kadrolar için istenilen şartları taşıyor olmak,
  • KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Gerekmektedir.

Başvurular Nasıl Gerçekleşecek?

TBMM yapacak olduğu personel alımı için başvurular başlamış bulunmaktadır. 16 Ekim tarihi itibariyle başvuru alınmaya başlamış bulunuyor. Son başvuru tarihi ise 30 Ekim olarak görünmektedir. Başvurular BU LİNKTEN internet üzerinden yapılacaktır. Şahsen veya posta yoluyla yapılacak olan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Sınav Duyuruları

TBMM tarafından yapılacak olan personel alımı için yazılı sınav puanı esas alarak yapılan seçimlerden sonra uygulamalı sınava katılmaya hak kazanmış kişilerin isim listesi ve sınavla ilgili bilgiler nerede yapılacağı, saati gibi BU LİNKTEN ulaşabileceksiniz. Başvuru esnasında veya başvuru sonrasında yapmış olduğunuz başvurularınızda gerçeğe aykırı belge veya bilgiler tespit edilirse başvurular geçersiz sayılacak ve hakkınızda işlem başlatılacaktır. Sınav ile ilgili değişiklikler olursa yukarıda verdiğimiz linkten duyurular kısmında güncellenerek sizlere bildirilerde bulunacaklardır.

Bir önceki yazımız olan İŞKUR Aracılığı İle Yaklaşık 2000 Şoför Alımı Yapılacak! başlıklı makalemizde Şoför Alımı ve Şoför İş İlanları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

TBMM Farklı İş Kategorilerine Personel Alımı Gerçekleştiriyor Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.