Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

PTT Personel Alımı Duyurusu

PTT Personel Alımı Duyurusu

PTT Personel Alımı 2016 Duyurusu

Posta ve Teşkilatı Anonim Şirketi İnsan Kaynakları’nın resmi İnternet sitesinden sözleşmeli olarak personel alımıyla ilgili bir duyuru yayımlandı. Duyuruya göre PTT Anonim Şirketinde çalıştırılacak sözleşmeli personel alımına yönelik usul ve esaslar şu şekilde olacak.

2016 ptt personel alımı, ptt işçi alımı 2016, ptt mühendis alımı 2016, ptt mimar alımı 2016, ptt avukat alımı 2016, ptt dağıtım elemanı alımı 2016, ptt tekniker alımı 2016, 2016 ptt personel alımı başvuruları, ptt gişe görevlisi alımı, ptt personel alımı şartları, ptt personel alımı başvuru tarihleri

PTT Personel Alımı Genel Şartlar

Bölümlerine göre farklı pzisyonlara atanacak adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) katılmış ve PTT Yönetim Kurulu tarafından belirlenen taban puanı almış olmaları gerekmektedir.

Yurtdışı görev yerlerinde istihdam edilecekler dışında diğer pozisyonlara alınacak personel adaylarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir.

Adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları ve 35 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir.

Kamu haklarından yasaklı olmamak.

Anayasal suçlar ile yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamak.

Adayların askerlikle bir ilgisi olmaması gerekmektedir. Askerlik çağına halen gelmemiş olanlarla askerliğini tamamlamış veya erteletmiş olmaları gerekmektedir.

Engelli personel mevzuatı şartları saklı kalmak üzere yurtdışı ve yurtiçi pozisyonlarda görevini devamlı yapmaya engel olmayacak şekilde beden ve akıl sağlığının doktor raporuyla ispatlanması.

Başka bir kurum için mecburi hizmet görevi bulunmaması.

Görevlendirileceği pozisyon için gerekli öğrenim şartını sağlamak.

Sözlü mülakatı başarı ile tamamlamak.

Emekli olmamak.

Önceden çalıştığı kurum veya kuruluşlarda disiplin cezası almamak ve görevden çıkarılmış olmamak.

PTT Personel Alımı 2016 Genel Şartları Özetleyecek Olursak:

 • KPSS’den yeterli puanı almak
 • Yurtdışı görevler hariç T.C. vatandaşı olmak
 • 18 ile 35 yaş arasında olmak
 • Kamu haklarından yasaklı olmamak
 • (Ç) maddesinde bulunan suçlardan mahkum olmamak
 • Askerlikle ilgisi bulunmamak
 • Beden ve akıl sağlığı raporla ispat etmek
 • Gerekli öğrenimi tamamlamak
 • Sözlü mülakatta başarı göstermek
 • Emekli Olmamak
 • Daha önce disiplin cezası almamış olmak

2016 yılı PTT personel alımı ile ilgili özel şartlar ile diğer hususlar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için http://ik.ptt.gov.tr/sub/vtys/dosya/Fik1/istihdam.pdf adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2016 Yılının Trend İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2016 iş fikirleri, 2016 karlı iş fikirleri ve ek iş hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.