Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Lise Mezunu Personel ve Eleman Alımları

Lise Mezunu Personel ve Eleman Alımları

Lise Mezunu Personel ve Eleman Alımları

Merhaba değerli okurlarımız Tecrübeli personel açığı özel sektörün en büyük dertlerinden biri. Vaziyet bu şekilde olunca şirketler lise mezunu elemanlarını eğitme yoluna gidiyor. Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, “Kariyer.net’e üye 21 milyon adayın yaklaşık 3.5 milyonu lise mezunu” diyor. Özel sektörün kalifiye personel sıkıntısı, mesleki kursu ön plana çıkarıyor. Birçok şirket uygun pozisyonlar için lise mezunlarını istihdam edip, meslek içi eğitimler ve sertifika programlarıyla yetkinliklerini artırıyor.

Şirketler bu gelişim planı içerisinde cazip terfi imkânları da sunuyor. Bilhassa tekstil ve ticaret sektörlerinde birkaç yıl içerisinde yöneticilik seviyesine gelmek olası . Kendini geliştiren, eğitimle mesleki yetkinliklerini kazanan , gerekli performansı sergileyen lise mezunu çalışanları mağazalarda yönetici olarak sıklıkla görmek olası .

TEKSTİLDE FIRSATLAR ARTIYOR

Kariyer.net verilerine göre son 1 yılda en çok lise mezunu arayan sektörlerde tekstil ilk sırada geliyor. Onu ticaret, turizm, üretim, sağlık, yapı, hizmet, gıda, otomotiv ve perakende takip ediyor. Azoz’un verdiği bilgilere göre, son 1 yılda lise mezunlarına olan talebin en yoğun olduğu pozisyonlar şöyle sıralanıyor: Satış danışmanı, güvenlik görevlisi, mağaza müdürü, sekreter, kasiyer ve satış elemanı.

– KOÇTAŞ,- CARREFOUR,- SINAV DERGİSİ DERSHANELERİ,- AYAKABBI DÜNYASI,- TURKCELL,- MNG KARGO,- KİLER,- DOĞTAŞ,- KELEBEK MOBİLYA,- ARAS KARGO,- MİGROS,- SİMİT SARAYI,- ETS TUR,- D&R.

Lise mezunu memur personel eleman alımı iş ilanları :

Türkiye’nin her ili için verilmekte olup, birçok il ilk sıralarda yer almaktadır. Yukarıda verdiğimiz firmaların haricinde de birçok firma bulunmaktadır. Tüm bu firmaları görmek ve verilmiş olan ilanlara başvuruda bulunmak isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Aselsan Personel Eleman Alımı İş İlanları 2016 başlıklı makalemizde Aselsan, aselsan eleman alimi 2016 ve Aselsan Eleman Alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.