Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Jandarma ve Sahil Güvenlik KPSS 50 Puan İle Personel Alıyor

Jandarma ve Sahil Güvenlik KPSS 50 Puan İle Personel Alıyor

Jandarma ve Sahil Güvenlik KPSS 50 Puan ve En Az Lise Mezunu Personel Alıyor

Jandarma ve Sahil Güvenlik KPSS 50 puan ve en az lise mezunu olmak şartıyla 222 sivil memur alımı yapıyor. KPSS’den 50 puan almak başvuru için yeterli olacaktır. Sivil, memur aşçı terzi gibi pozisyonlara toplamda 222 memur alımı gerçekleştirilecektir. Jandarma ve Sahil Güvenlik zaman zaman buna benzer personel alımları gerçekleştirmektedir. Jandarma ve Sahil Güvenlik akademisi sivil olarak memur alımını açıktan atamalar ile gerçekleştirecektir.

Alımlar 22 kişi Jandarma bünyesinde, 200 kişi ise Sahil Güvenlik bünyesinde çalışacak memur olarak gerçekleşecektir. Sizlerde kendinize uygun bir iş pozisyonu görürseniz başvurabilirsiniz. Buna benzer ilanlardan faydalanmak adına bizleri takip etmelisiniz.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Personel Alımı Başvuru Şartları

Jandarma ve Sahil Güvenliğin yapmış olduğu ilanı incelediğimizde aranan bazı şartlar görüyoruz:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Adli sicili temiz olmak
 • 657 Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde geçen şartları taşıyor olmak
 • En az lise mezunu olamak, Lise mezunlarının KPSS’den en az 50, Lisan ve Önlisans mezunlarının ise en az 60 alması gerekmektedir.
 • Başka bir kurumda çalışmıyor olmak
 • Erkek adaylar için askerliğini bitirmiş olmak veya tecilli olması gerekmektedir.
 • Güvenlik soruşturmasının olumlu olarak sonuçlanmış olması
 • Müracaat tarihi günü 18 yaşı veya 18 yaşından büyük olmak
 • Görevini yapmasına engel olacak bir sağlık problemi bulunmuyor olmak

Jandarma Bünyesinde Alınacak 22 Memur:

 • Bilgisayar yazılım mühendisi 7 kişi, İnşaat mühendisi 1 kişi, Mimar 1 kişi, Uzman 7 kişi, Mütercim 1 kişi, Avukat 4 kişi, Veteriner 1 kişi

Sahil Güvenlik 200 Personel ve Memur alımı Lisans Mezunları:

 • Uzman 13 kişi, Memur 2 kişi, Veteriner 1 kişi, Veri hazırlama kontrol işletmeni 55 kişi, Makine mühendisi 1 kişi, Makine mühendisi, 1 kişi, Memur 3 kişi, Hemşire 2 kişi, Grafiker 3 kişi, Elektronik mühendisi 1 kişi, vb alanlarda alımlar yapılacak vereceğimiz linkten ulaşabileceksiniz.

Lise mezunu en az KPSS 50 puan ile alımlar:

 • Aşçı, Bahçıvan, Erkek terzisi, Teknisyeni, Kuru temizlemeci, Kasap, Teknisyen, Erkek berberi, Bayan terzisi, Bayan kuaförü, Hizmetli

Yukarıda belirtmiş olduğumuz kategorilere alımlar gerçekleşecektir. Daha da fazla kategorilerde alım olacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruların nasıl gerçekleştiğini öğrenmek için aşağıda vereceğimiz linki ziyaret ediniz.

https://goo.gl/wg887t

Bir önceki yazımız olan Kocaeli Valiliği 200 Bekçi Alımı Yapıyor başlıklı makalemizde bekçi alımı ve kocaeli valiliği bekçi alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Jandarma ve Sahil Güvenlik KPSS 50 Puan İle Personel Alıyor Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.