Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Dünyadan İlginç İş Fikirleri

Dünyadan İlginç İş Fikirleri

Dünyadan İlginç İş Seçenekleri

Girişimcilik anlamında bakıldığı zaman ülkemizde çok sayıda iş fırsatları bulunuyor. Uluslararası alanlarda bakıldığı zaman da aslında ülkemizin durumu iş seçenekleri anlamında da iyi durumda gözüküyor. 18 yaştan başlayarak 64 yaş aralığına göre yeni, girişimci ve potansiyel anlamında bakıldığı zaman da belirlenen oran yüzleri güldürüyor. Potansiyel girişimcilik rakamlarındaki artış da oldukça sevindirici durumda. Girişimcilik anlamında bakıldığı zaman dünyadan ilginç iş seçenekleri de dikkat çekiyor. Oldukça rağbet gören iş seçenekleri arasından dünyada da oldukça tercih edilen bu meslekler, hem ayrı bir zevk, hem de iyi bir gelir sağlayabiliyor.

Trend Olabilecek İş Seçeneklerini Yakalayın

Ülkemizde girişimcilik anlamında bakıldığı zaman hem popüler olacak hem de iyi bir gelir sağlayacak meslekler bir bir sıralanabiliyor. Trend olabilecek ve oldukça karlı ilginç iş seçeneklerinin başında ise hayvancılık ve tarım ile ilgili meslekler geliyor. Ayrıca bu belirlenen meslekleri Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da uygun gördüğü takdirde destekliyor. İşte ilginç iş seçeneklerinden bazıları;

Solucan Gübresi Yetiştiriciliği

Başta ABD olmak üzere dünyanın hemen hemen her yerinde yıllardır üretilen solucan gübresi, uygun tesislerin kurulumundan sonra kilosu 2 TL’den satılabiliyor. Kutu halinde satışlar için ise fiyat 250 TL ile 55 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Hotstop İşletmeciliği

Yeni bir girişimcilik olarak bilinen Hotstop, aslında binevi bir mobil cafe projesi olarak tanımlanıyor. Hem kahve hem de demleme çay kültürünü de içinde barındıran bu meslek, dünyada ve ülkemizde de uygulanıyor. Hotstoplar günlük olarak bakıldığı zaman 300 TL ile 500 TL arasında ciro yapabiliyor.

Ponyy

Özellikle atlarla arası iyi olan ve daha çok sirklerde görmeye alışık olduğumuz ponyyler için bir de yetiştirilme çiftliği kuruluyor. Tabi bu meslek ülkemizde çok fazla yaygın değil. Özel çiftlikleri ile ponyyleri yetiştirerek halka açmak da ayrıca güzel bir fikir olarak görülüyor.

Dilerseniz iskurr.gen.tr sitemizin Facebook sayfasını https://www.facebook.com/iskurr.gen.tr/ adresinden takip ederek 2016 güncel iş ilanlarına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İsim ve mail adresinizle birlikte yapabileceğiniz işi, çalışma saatlerinizi, şehrinizi alt tarafta bulunan yorum kısmına yazarak işverenlerin sizlerle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Taşkömürü Kurumu İşçi Alımı 2016 başlıklı makalemizde bartın işçi alımı, İş İlanları 2016 ve Türkiye Taşkömürü Kurumu eleman alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Dünyadan İlginç İş Fikirleri Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

  1. remziye yıldız dedi ki:

    adana seyhan

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.