Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Dizi Setlerinde Çalışmak 2017

Dizi Setlerinde Çalışmak 2017

Dizi Setlerinde Çalışmak

Son günlerin ilgi gören işleri arasında dizi setlerinde çalışmak kişiler arasında kulaktan kulağa yayılmaktadır. Çoğu kişiye dizi seti denilince akıllara ilk gelen figüranlık, kameramanlık, ses efektleri gibi iş dalları gelse de dizi setlerinin kurulumunu yapmak, getir götür işleri, çay servisleri gibi iş imkanları da mevcuttur. Her geçen gün bir yenisi daha eklenen diziler farklı mekan arayışı ile pek çok ilde çekimlerini devam ettirmektedir. Buda daha çok istihdam demektir.

Meşhur Olmaya Giden Yol

Büyük aktör ve aktrislerin çoğu zamanlarının figüranları yada ayakçılarıdır unutmayın, dizi yada film setlerinde çalışmak kabiliyetli kişilere verilen bir şanstır. Aldığınız küçük roller sayesinde zaman içerisinde tanınan yüz olarak farklı projelerde çalışma fırsatı da bulabilirsiniz. Bu şekilde reklam filmlerinin, sinema filmlerinin ve dizilerin yavaş yavaş aranan yüzü haline gelmeniz mümkün. Yeter ki kendinizi gösterebilme fırsatını yakalayın, genel anlamda deneyimli yada konservatuvar öğrencileri tercih edilse de role uygun farklı yüzler bulunduğunda da ajanslar değerlendirmeye alır.

Sinemadan Kopamayanlar İçin

Sinema ve dizile çoğu kişi için hobiden öteye geçmiştir, kamera ışıkları, oyuncuların telaşelerini görenler bu haraketli ve renkli dünyayı daha cazip kılar. İlk başlarda insan mecburiyet ile başlasa da dizi setlerinde çalışmaya zamanla alıştıkları ve kopamadıkları işlerinde farklı alanlarda görev alırlar. Dizi setleri işinizin sürekliliği açısından daha uzun vadeli bir iştir filmlere nazaran ancak bazı dizilerde istenilen hedef kitle yakalanmayınca kısa vadeli de olabiliyor. Yani çekilen dizilerin sürekli iş imkanı sağlamasını en önemli koşulu konusunun iyi olması ve seyirci kitlesini yakalayabilmesi önemlidir. Setlerdeki göreviniz ne olursa olsun o heyecanı sizde bir kere yaşamanız sinemadan kopmamak için ihtiyacınız olan bahaneyi size sunar.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İnşaat İş İlanları İşçi Alımları 2017 başlıklı makalemizde 2017 yurtdışı inşaat işçisi alımları, 2017 yurtdışı işçi alımı ilanları ve inşaat elemanı alımı 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

 1. Tebriz dedi ki:

  Ben tabriz rusca ve azerice bliyom turkcemde serbest. Olursa isterim flimede cekilmeyi. Su anda bursadayim. Tabrizc74@gmail.com

 2. aysegul dedi ki:

  Bn isterim ama hamileyim ise ihtiyacım var

 3. Yağız Küçük dedi ki:

  radyo ve televizyon programcılığı eğitimi aldım. Tecrübe edinmek için çalışmak istiyorum.

 4. Yağız Küçük dedi ki:

  radyo ve televizyon programcılığı eğitimi aldım.dizi setlerinde çalışmak istiyorum

 5. Yağız Küçük dedi ki:

  Radyo ve televizyon programcılığı eğitimi aldım.Setlerde çalışmak isterim

 6. Kübra Ertürk dedi ki:

  İstanbul Üniversitesi Radyo ve Televizyon Teknolojisi 1 sınıfım medya sektörünü çalışarak öğrenmek istiyorum ikinci ogretim olamam nedeni ile kismi zamanli olarak çalışmak istiyorum

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.