Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettiş Yardımcısı Alıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettiş Yardımcısı Alıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı müfettiş yardımcısı alacağını resmi sitesi üzerinden duyurdu. Bu alım sınav ile olacaktır. Yayımlanan ilanı incelediğimizde Rehberlik ve Teftiş Başkanlığındaki genel idare hizmetleri sınıfına personel alımı olacağını görüyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı zaman zaman oluşan personel boşluklarını resmi sitesi üzerinden yayımladığı ilanlar ile gidermeyi planlıyor. Sizlerde bizi takip ederek buna benzer ilanlardan faydalanabilir, zamanında başvuru yapabilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığının yapacak olduğu personel alımı ilanı bazı şartların arandığını görmekteyiz. Aranan başvuru şartlarını ve sınav başvuruları için yapılması gerekenler hakkında bilgiler sizlerle…

Müfettiş Yardımcısı İş Başvurusu İçin Aranan Şartlar

Diyanet İşleri Başkanlığının müfettiş yardımcısı iş ilanına başvurmak için bazı şartları belirttiğini görüyoruz. Bu şartları taşıyorsanız başvuru yapabilirsiniz. Ardından başvurunuz onaylanırsa sizlere dönüş yapılacaktır. Ardından ise sınava tabii tutulacaksınız. Aranan şartlar:

  • Başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak,
  • En az lisans düzeyinde dini yükseköğrenim mezunu olmuş olmak,
  • 2018 yılı itibari ile 35 yaşından küçük olmak
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Vaiz ve dengi pozisyonlarda en az 2 yıl görev yapmış olmak, ayrıca sınav ilanı itibari ile Başbakanlıkta hala görev yapıyor olmaları başvuru için gerekli bir şart olarak görünüyor.
  • Görevini yapmasına engel olacak sağlık problemi bulunmuyor olmak,
  • Her türlü iklimde çalışabilecek olmak,
  • Bu başvurudan önce 2 defa müfettiş yardımcısı ilanına başvuru yapıp başarısız olanların başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Ve benzeri bazı şartlar aranmaktadır. Vereceğimiz linkten tüm detaylara ulaşabileceksiniz. Başvurunuz kabul edildikten sonra 2 aşama daha sizleri beklemektedir. Başvurunun ardından sınav ve ardından sözlü mülakat yapılacaktır. Sınavda ve sözlü mülakatta çıkacak sorular için vereceğimiz link üzerinden bilgiler alabileceksiniz.

Başvuru

Diyanet İşleri Başkanlığının yapacak olduğu Müfettiş Yardımcısı personel alımı ilanı hakkında detaylı bilgi almak adına tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan 4 Farklı Hava Yolu Şirketi Personel Almaya Devam Ediyor başlıklı makalemizde Atlasjet Personel Alımı, Havalimanı iş ilanları ve havayolu iş ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettiş Yardımcısı Alıyor Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.