Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Dışişleri Bakanlığı Personel Alacak

Dışişleri Bakanlığı Personel Alacak

Dışişleri Bakanlığı 35 Mütercim Tercüman Alacak

Devlet Personel Başkanlığı’nın internet sitesinde yayımladığı ilana göre Dışişleri Bakanlığı İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça ve Rusça dillerinde mütercim ünvanlı 35 personel alacak.

Sınav ile seçilecek olan Mütercimler Dışişleri Bakanlığı’nın merkez teşkilatında görev yapacaklar. Büro hizmetlerinde çalıştırılması planlanan adaylar sözlü ve yazılı sınavlara girecek.

Rusça, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinden sınava gireceklerden başarılı olanların sayısı, alınması planlanan Mütercim sayısından daha az olması durumunda diğer dillerden başarılı olmuş adaylar arasında sınav puanı üstünlüğüne göre istihdam edilecekler.

Yazılı ve sözlü sınavlardan oluşan Dışişleri Bakanlığı Mütercimlik Sınavı nın yazılı sınavı Ankara’da 04.06.2016 tarihinde yapılacaktır.

Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı 2016 Mütercimlik Sınavı başvuru şartları şu şekilde;

657 sayılı DMK’nın 48. maddesinde bulunan şartları taşımak.

Sınava girecek olan adayların askerliğini yapmış olmaları veya tecilli olmaları gerekmektedir.

Mütercimlik sınavına girmeye hak kazanan adaylar www.mfa.gov.tr İnternet sitesinden duyurulacaktır.

Bu duyuruda sınava katılacak adaylar ile birlikte sınavın yapılacağı adres ve sınav programı da ilan edilecektir.

Dışişleri Bakanlığı Mütercimlik Sınavı 2016 Başvuru Tarihi

Başvurular 16.05.2016 tarihi ile 26.05.2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar https://sinav.mfa.gov.tr İnternet sitesi aracılığıyla ve adayların kendi temin ettikleri e-devlet şifresi ile başvuruda bulunacaklar.

Başvuruda bulunması gereken belgeler şu şekilde olacak.

  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası
  • Mezuniyet belgesi veya diploma
  • Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuç beyanı
  • Güncel görünümlü vesikalık fotoğraf
  • e-YDS veya YDS (2014, 2015 veya 2016 yıllarına ait) puanının beyanı.

İlanla ilgili tüm ayrıntılara http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?cf637cc2-3ead-4098-95ad-497ccde6cdcb internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz iskurr.gen.tr sitemizin Facebook sayfasını https://www.facebook.com/iskurr.gen.tr/ adresinden takip ederek 2016 güncel iş ilanlarına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan PTT Personel Alımı 2016 başlıklı makalemizde 2016 ptt persoenl alımı, ptt büro ve gişe görevlisi alımı 2016 ve ptt dağıtıcı alımları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.