Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

2016 Yılının Trend İş Fikirleri

2016 Yılının Trend İş Fikirleri

2016 Yılının Karlı İş Fikirleri

2016 iş fikirleri, 2016 karlı iş fikirleri, trend iş fikirleri 2016, girişimcilik, iş fikri, para kazanmak, zengin olmak, ek iş, evde ek iş

2016 yılında ekonominin birazda olsa canlanmasıyla ve devlet teşviklerinin artmasıyla küçük işletmeler ile iş hayatına yeni başlayacak olan girişimcilerin daha fazla alternatif iş fikirlerini değerlendirmesi 2016 yılının yatırım ve girişimcilik konusunda ekonominin durgun olduğu 2015 ve 2014 yıllarına nazaran daha canlı olması eklenmektedir.

Yazımızı hazırladığımız Nisan ayında baharın gelmesi ve yaz aylarının yaklaşmasıyla iş arayan ve para kazanmak isteyen girişimciler turistlere yönelik ticari girişimlerde bulunabilirler.

2016 iş fikirleri başlıklı yazımızda farklı alanlardan örnekler vererek para kazanmak amacıyla girişimde bulunacak kişilere ilgi ve yeteneklerine göre bir fikir verebilmeyi amaçlıyoruz.

Şimdi 2016 karlı iş fikirleri nelermiş madde madde onları inceleyelim.

1- Bebek ve Çocuk Ürünleri

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki Türkiye’de 2015 yılı içerisinde 1 buçuk milyon bebek dünyaya geldi. Bu rakam bu sektörün ne kadar büyük ve geniş olduğunu göstermektedir. Hepimiz biliyoruz ki anne babalar söz konusu çocukları ve bebekleri olunca akan sular duruyor. Özellikle sağlıkla ilgili bir durum söz konusuysa doğal olarak gözleri para görmüyor. Bebek ve çocuk sağlığını korumak amacıyla üretilmiş biberon, emzik, suluk vb. günlük kullanılabilen ürünlerin yanında ateş ölçer gibi medikal ürünlerde çok rağbet gören ürünler arasındadır. Organik ürünlerden yapılan kıyafetler, oto koltukları, beşikler, çocuk arabaları, kanserojen madde içermeyen oyuncaklar yine çok tercih edilmektedir. Bu ürünleri e-ticaret ile internet üzerinden satışını gerçekleştirebileceğiniz gibi perakende satış yapabileceğiniz iş yeri açarak da satışını yapabilirsiniz.

2- Tarım Turizmi

Özellikle büyük şehirlerde taş yığınlarının arasında yeşili ve doğayı özleyen insanların sayısında artış oldukça fazladır. Eğer bir çiftliğiniz, meyve bahçeniz varsa bu imkanı kazanç kapısı olarak kullanabilirsiniz. Başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirler olmak üzere diğer şehirlerde rağbet göreceğine inanıyoruz. Özellikle İstanbul yakınlarında böyle bir imkanı olan girişimcilerin çok şanslı olduğunu söyleyebiliriz. İnsanları bahçenize veya çiftliğinize davet edip traktör turu, meyve toplama gibi etkinliklerle doğayla iç içe bir gün geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Çocuk parkı, doğal ürünlerin satıldığı bir cafenin de bulunması etkili olacaktır.

3- İnternet İş Fikirleri

İnternetten para kazanma deyince aklımız ilk olarak e-ticaret gelmektedir. Neredeyse her evde bir bilgisayar ortalama 2-4 akıllı telefon ve internet olduğunu düşünürsek internetten para kazanmanın ne kadar kolay olduğunu hesap edebiliriz. Tek yapmamız gereken en iyi yaptığınız işi keşfetmek ve işe koyulmak. Forumlardan bağlantı kurarak ve makale yazarak ilk saatlerinizde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

iskurr.gen.tr olarak 2016 iş fikirleri konusunda sektörü takip edip sizlere rehberlik yapmaya devam edeceğiz. Dilerseniz https://www.facebook.com/iskurr.gen.tr/ facebook sayfamızı takip ederek yeni iş fikirlerinden haberdar olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 848 Personel Alacak başlıklı makalemizde 2016 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı memur alımı, 2016 memur atamaları ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2016 memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

2016 Yılının Trend İş Fikirleri Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

  1. ömer şahin dedi ki:

    Üçlü priz montajı izmir karşıyaka

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.