Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Sermayesiz Basit 10 İş Fikri

Sermayesiz Basit 10 İş Fikri

Sermayesiz işler yaparak para kazanmak zor gibi görünse de aslında biraz araştırma ve pratikle kolaylaşabiliyor. Günümüzde herhangi bir iş kurmak için büyük ihtimalle az ya da çok bir sermaye gerekmektedir. Ancak sermaye gerektiren işlerin yanı sıra sermaye gerektirmeyen işler de mevcuttur. Şimdi sizlere sermayesiz işler hakkında fikirler sunacağız.

Sermaye Gerektirmeyen Bazı İşler

Pazarda bir tezgah açmak

Satış fiyatı alış fiyatını geçeceği için pazar tezgahı açmak, açan kişinin sermayesi ile ilgilenmez. Çeşitli pek çok ürünün tezgaha sürülebileceği pazar satıcılığı sermaye gerektirmemesinin yanı sıra kısa sürede toptan mallarla büyük karlar da sağlayabilir.

Çiçek yetiştiriciliği

Tohum halinden çiçeği yetiştirip satmak, günümüzde çok az bir sermayeyle yapılabilecek işlerden biridir. Gerekli olan malzemeler tohum ve toprak. Ancak bulunduğunuz bölgenin iklim şartları ve bitki örtüsü hakkında araştırma yaptıktan sonra en uygun çiçekleri bulmanız daha iyi olacaktır.

Evinizin bir odasını kiraya vermek

Evinizin herhangi bir odasını bir veya daha fazla gece için konaklamaya uygun hale getirerek herhangi bir sermaye gerekmeden para kazanabilirsiniz.

İnternet sitelerinde makale yazarlığı yapmak

Makale alanından anlayan, bu işi seven ve yeteneği olan herkes internet sitelerine makale yazarak sermaye gerekmeden para kazanabilir.

Deniz kabuğu satmak

Özellikle koleksiyoncuları tarafından büyük ilgi gören deniz kabukları denizden toplanarak satılabilir ve yapana gelir imkanı sağlayabilir.

Anketörlük yapmak

Gerek evleri dolaşarak gerekse sokaklarda anketörlük yaparak sermaye gerekmeden ve kolaylıkla para kazanılabilir.

Takı, pul ve boncuk dizmek

Takı, pul ve boncuk fabrikaları tarafından duyulan eleman ihtiyacı sürekliliğini korumaktadır. Her insanın öğrenebileceği bu iş sermaye gerektirmeyen bir iş fikridir.

Örgü örmek

Özellikle kış mevsiminde daha çok ilgi gören örgü işi yeteneği olan herkesin yapabileceği bir iştir. Hazırladığınız ürünleri satmak için Facebook ve İnstagram gibi sosyal platformları kullanmanız hızlı satış için iyi olacaktır.

Köşe yazarlığı yapmak

Edebiyata düşkünlüğü olan insanlar çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yaparak para kazanabilir. Bu işi İnternet siteleri ile anlaşarak ta yapabilirsiniz.

Özel ders vermek

Belirli bir eğitim seviyesine ve anlatma yeteneğine sahip herkes kendini yeterli bulduğu alanda özel ders vererek sermaye gerekmeden para kazanabilir ve gelir sağlayabilir.

Bir önceki yazımız olan Mevsimine Göre Yapılacak İşler başlıklı makalemizde İşler, kış mevsiminde yapılacak işler ve mevsimlere göre işler hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Sermayesiz Basit 10 İş Fikri Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.